Krásnolipské kino je jedno z mála v okolí. I to je jeden z důvodů, proč jej chce radnice zachovat. A to i přesto, že jej musí každoročně dotovat. Nyní se rozhodlo pro jeho další modernizaci a pořízení nové digitální technologie. V současné době využívají v kině promítání z blue-ray disků, vylepšili také zvuk.

„Jenže od té doby nás technologie opět předběhla. Na blue-ray dostáváme filmy později. Mezitím proběhne vlna zájmu o jednotlivé filmy. Lidé si tak zajedou do jiných kin," vysvětluje hlavní důvod pro další vylepšení kina v Krásné Lípě starosta Jan Kolář.

Nová technologie funguje prostřednictvím internetu, kdy distributoři zpřístupní klíče k jednotlivým filmům.

Modernizace by měla vyjít na přibližně dva miliony korun. Město nyní žádá o dotaci Státní fond kinematografie. Pokud bude Krásná Lípa úspěšná, měla by dotace pokrýt přibližně polovinu nákladů. Pokud neuspěje, do modernizace se s největší pravděpodobností letos nepustí.

„Jakmile doběhneme technologii, budeme opět konkurenceschopní. I za cenu toho, že kino budeme dotovat. Chceme jej ale udržet," vysvětluje starosta Krásné Lípy.
Projekt modernizace kina počítá i s dalším vylepšením. Zamýšlené vybavení totiž bude připravené pro další rozšíření.

V budoucnu by se tak diváci v Krásné Lípě mohli dočkat například promítání ve 3D nebo venkovních projekcí.

„K těm bychom využili sousední amfiteátr," dodává Jan Kolář s tím, že by takové rozšíření vyšlo na dalšího více než půl milionu korun. To by byla otázka dalších let.
Mezi návštěvníky krásnolipského kina je velmi oblíbené promítání pohádek a dětských filmů, které kino promítá především během víkendů.