Lidé v regionu stále zaostávají se svými příjmy za celorepublikovým průměrem, který byl v prvním čtvrtletí 25 306 korun. Vyplývá to z údajů, které zveřejnil Český statistický úřad.

Meziroční růst v Ústeckém kraji byl vyšší než v rámci celé ČR, kde mzdy průměrně stouply o 2,2 procenta. Spotřebitelské ceny se zvýšily o 0,1 procenta, reálně tak výdělky v ČR vzrostly o 2,1 procenta a v Ústeckém kraji o 2,7 procenta. Obecně platí, že dvě třetiny zaměstnanců na celorepublikovou průměrnou mzdu nedosáhnou.

V minulosti patřilo Ústeckému kraji při srovnání platů předposlední místo před Karlovarským krajem. Teď je v tomto pořadí mezi kraji zhruba uprostřed. Nejvíce berou tradičně lidé v hlavním městě, a to průměrně 33.010 Kč. V Karlovarském kraji je průměr 21.461 Kč.

Počet zaměstnanců v Ústeckém kraji se meziročně zvýšil o 2700 lidí, to je o 1,1 procenta. Na konci čtvrtletí tak bylo v kraji zaměstnáno 235.200 lidí. Procentuální nárůst v Ústeckém kraji byl v porovnání s ostatními kraji nejnižší, v Karlovarském se ovšem počet zaměstnanců dokonce snížil. V regionu je dlouhodobě nejvyšší nezaměstnanost v zemi. V dubnu byla míra nezaměstnanosti v Ústeckém kraji deset procent, bez práce bylo 56 940 obyvatel.