„Řidiči berou od 70 do 90 korun za hodinu, u společnosti BusLine je to 72 korun na hodinu. To mají dneska brigádníci pracující v supermarketu více. Aby se řidiči dostali na nějaké lepší peníze, musí dělat ohromné množství přesčasů," vysvětluje odborářský předák Jiří Kuchynka. Pokud by řidiči pracovali běžných 160 hodin měsíčně, vydělali by si při sedmdesátikorunové hodinové mzdě přibližně 
11 500 Kč, k tomu se jim přičítají právě přesčasy nebo příplatky za práci o víkendech, svátcích či v noci.

Odboráři proto sepsali Jabloneckou výzvu, která požaduje zvýšení platů alespoň na 1,75 násobek minimální mzdy. První protest je naplánovaný již na čtvrtek 15. října, kdy řidiči zapojení do protestu budou jezdit celý den v reflexních vestách.

Podle odborářů je hlavním problémem nízkých mezd způsob, jakým se soutěží veřejné zakázky na zajišťování veřejné dopravy.

„Není možné, aby jediným kritériem byla cena, to se pak projeví právě hlavně na platech řidičů. Je potřeba, aby soutěže měly více kritérií. Aby se třeba posuzovala stabilita firmy, zda má v místě garáže nebo zastávky. A také by bylo možné zajistit i minimální mzdy pro řidiče," pokračuje Kuchynka, který již jednal s představiteli Ústeckého kraje. Ten totiž regionální linkovou dopravu objednává a platí.

S výtkou, že by Ústecký kraj svými podmínkami tlačil dopravce ke snižování mezd řidičů, nesouhlasí krajský radní pro dopravu Jaroslav Komínek.

„Je věcí každé firmy, jak se rozhodne na výběrové řízení reagovat. My nikomu nepředepisujeme, jak má své řidiče platit. Podle nedávného auditu jsou ceny ve většině ze čtrnácti oblastí reálné," uvedl Jaroslav Komínek.

Jak dodal, kraj je připraven dopravcům valorizovat ceny 
o nárůst inflace a průměrných mezd.

„My jsme se ve výběrovém řízení zaměřili především na kvalitu. Aby dopravu zajišťovaly nové moderní autobusy s klimatizací, elektronickým displejem a dalším vybavením," připomněl Komínek.

„Ceny veřejné dopravy jsou na takové úrovni, jak to umožňuje situace ve veřejném sektoru. S řidiči jsme několikrát jednali, myslím si, že by se tímto problémem měla zabývat tripartita," poznamenal ředitel společnosti BusLine Radek Chobot.

U protestu v reflexních vestách proto nemusí zůstat. Vše záleží na tom, jak budou řidiči při vyjednávání za lepší mzdy úspěšní.

„Pokud se s námi nikdo nebude bavit a nebude ochota se dohodnout, jsme připraveni na stávku. Je to další logický krok," varuje před neochotou jednat odborář Jiří Kuchynka.

V Jablonecké výzvě odboráři požadují revizi veřejných zakázek, aby rozhodujícím kriteriem nebyla jen cena, ale mezi hlavními složkami by také měly být mzdy řidičů a zároveň chtějí dialog s firmami a kraji.

K výzvě se již hlásí řada odborových organizací.

„Máme velký ohlas z firem 
v Čechách i na Moravě," řekl Kuchynka.

Na nový systém dopravy najel Ústecký kraj na začátku letošního roku. V předchozích letech vysoutěžil krajský úřad nové dopravce, díky soutěži se mu podařilo uspořit poměrně velkou částku.

Jednou z podmínek kraje bylo také nasazení nových autobusů. Všechny autobusy musí být v jednotné zelené barvě, povinné je vybavení klimatizací a nízkopodlažní provedení. Jen na Děčínsko a Šluknovsko tak museli dopravci BusLine a Autobusy Karlovy Vary nakoupit desítky zbrusu nových autobusů. 
V souhrnu se jednalo o investici za stovky milionů korun.

Cestující si ale stěžují na časté nasazování zálohových autobusů, které nesplňují požadavky kraje a jsou mnohdy výrazně starší než ty, které na linkách jezdily před změnou. Hlavním problémem u záloh byla během parného léta chybějící klimatizace.

Největší problémy provázely nový systém autobusové linkové dopravy na začátku roku. Lidem se nelíbila hlavně častá zpoždění, která mnohdy dosahovala i desítek minut, některé spoje dokonce ani nejely. Nespokojenost panovala také s novým vedením linek, případně se špatnou návazností a načasováním příjezdu například ke školám.