Nafta zdražila o 18 haléřů na 27,49 koruny za litr. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje.

Cena stoupla i v jiných regionech Česka, republikový průměr je nyní 29,06 koruny za litr benzinu a 27,60 koruny za litr nafty. Nejdražší pohonné hmoty zůstávají stejně jako před týdnem v Praze.

Nejlevnější benzin mají naopak čerpací stanice v Moravskoslezském kraji. Nafta vyjde nejlevněji v Královéhradeckém kraji.

Na severu Čech překračuje hranici 29 korun za litr Naturalu 95 průměr v okresech Chomutov a Most. Nejvýhodněji pořídí řidiči tento benzin aktuálně na Litoměřicku, kde litr stojí 28,87 koruny.

Nafta je nejdražší na Ústecku, kde stojí litr v průměru 27,92 koruny. Nejméně vydají řidiči za Diesel na Lounsku, a to 27,16 koruny za litr.

Pohonné hmoty zdražily také v sousedním Německu, kam nyní míří za letními výprodeji řada Severočechů. Benzin podle serveru www.fuel-prices-europe.info stojí v přepočtu 34,83 koruny. Za naftu řidiči za hranicemi zaplatí v přepočtu 29,16 koruny.