Za litr nafty zaplatí řidiči 27,70 koruny, před týdnem to bylo 27,63 koruny. Vyplývá to z informací společnosti CCS, která ceny těchto dvou komodit dlouhodobě sleduje.
Poprvé je průměrná cena benzinu na severu Čech vyšší než republikový průměr. Ten byl k 28. září 29,23 korun za litr. Průměrná cena nafty v České republice je 27,79 korun za litr.

Sehnat benzin pod hranicí devětadvaceti korun za litr lze u levnějších sítí čerpacích stanic nebo u pump u obchodních řetězců.

V rámci kraje je nejnižší cena na Lounsku, a to rovných 29 korun za litr. Naopak nejdražší je toto palivo na Ústecku, kde litr přijde na 29,51 koruny.

V krajském městě je zároveň nejdražší nafta, litr prodávají pumpaři za 28,20 koruny. Ještě na Chomutovsku cena lehce překračuje osmadvacet korun za litr. Nejnižší částku ukazují pumpy opět na Lounsku, a to v průměru 27,25 korun za litr.

V sousedním Německu se cena benzinu oproti minulému týdnu neměnila. Řidiči za litr zaplatí v přepočtu 35,37 koruny. Nafta vyjde řidiče v přepočtu na 27,03 koruny.