Podle dopisu, který zaslala developerská firma benešovské radnici, měl být v zamýšleném obchodním centru některý ze supermarketů. Kromě toho počítal záměr s výstavbou parkoviště pro 45 osobních aut a čtyři autobusy.

Konkrétní firmy ale společnost Fuertes Development neuvedla. Vše smetlo ze stolu poslední jednání zastupitelů. Ti totiž nesouhlasili s tím, aby město poslední volný rovný pozemek v centru Benešova nad Ploučnicí prodalo. Místo toho chtějí vypracovat studii na jeho využití.

„Nový obchodní dům by byl sice fajn. Ale zabije to zbytek města. Navíc pokud by zde byl obchodník, který není z města, tak vydělané peníze odveze jinam. Takhle zůstanou ve městě," říká zastupitel Pavel Urx s tím, že sice vzniknou nová pracovní místa, ale mnohem více se jich podle jeho 
názoru zlikviduje. Podle starostky Dagmar Tesarčíkové developer mluví o dvaceti až třiceti nových místech.

Proti prodeji se vyslovil i Josef Klouček, který vidí možné využití volného pozemku pro vybudování přestupního terminálu mezi vlaky a autobusy, na kterém by nechyběly přístřešky a toalety.

„Odpadlo by tak přejíždění autobusů po náměstí," dodal Klouček.

Naopak pro vyhlášení záměru prodeje se vyslovil opoziční zastupitel Filip Ušák.

„Ptal jsem se hodně lidí a je to silně emocionální věc. Slyšel jsem hodně argumentů pro i proti. Chtěl jsem, aby se dále o možném využití pozemku diskutovalo. Vyhlášení zámě-ru totiž neznamená automaticky prodej tohoto pozemku," uvedl Ušák.

Do debaty o možném využití lukrativního pozemku nedaleko centra Benešova se zapojila i veřejnost. Na benešovskou radnici dorazily přibližně dvě desítky vyjádření lidí, kteří si nové obchodní centrum ve městě přáli. Nejčastější argumentací bylo možné zvýšení kvality.