„Letošní dovolenou jsem odstartoval odjezdem do Chorvatska, konkrétně do Omiše, který leží ve střední Dalmácii," říká třiadvacetiletý hráč Děčína s přezdívkou Bazy.

„Během prázdnin jsme s přítelkyní také podnikali různé výlety po okolí Děčína. 
Navštívili jsme také chatu 
v Perštejně nedaleko Chomutova," popisuje basketbalista.

Nejvíce se mu líbilo ale právě v Chorvatsku, oblíbeném turistickém cíli Čechů. Jezdí tam dokonce pravidelně každý rok – právě tady si prý  nejlépe odpočine po náročné basketbalové sezóně.

„Na dovolené si rád lehnu na pláž nebo rovnou na lehátko do moře, ležím, přemýšlím a užívám si letní pohodu. Kromě toho rád chodím na výlety. Nejvíce mě baví výstupy 
na různé hory," přiznává se 
k další vášni.

„Před několika lety jsme s tátou lezli na slavný Matterhorn ve Švýcarsku, což byl pro mě skvělý zážitek, jelikož je 
to jedna z nejkrásnějších hor světa. Jednou bych si chtěl  tuto horu vylézt až úplně nahoru," prozrazuje jeden ze svých snů.

Kromě přítelkyně cestuje rád právě se svým tátou. Mají projetou skoro celou Evropu. Z cestování má i zajímavou historku z Itálie.

„Na noc jsme zastavili u pláže. Táta spal v autě na parkovišti a já s bráchou na pláži na lehátkách. Během noci nás ale začali otravovat opilí Italové, kteří se vraceli z diskotéky. Popadli jsme spacáky a utíkali od nich pryč. V tom nás ale uviděl strážník pláže, který nás předtím upozorňoval, že zde nesmíme být. Začal na nás křičet a rozjel se za námi na kole," popisuje Bazy.

S bráchou se jim podařilo schovat. Za tmy se pak proplížili zpět na pláž a schovali se v lodi, kde spali až do rána. Jenže když je táta ráno nenašel, dostal strach. Tři hodiny je hledal a volal.

A jak si Bazy představuje ideální léto?

„Někde u moře se svými přáteli nebo přítelkyní. Třeba na Kanárských ostrovech, které jsem navštívil dvakrát, 
a moc se mi tam líbilo. Snad se tam ještě vrátím," doufá Lukáš Bažant.

Kromě lenošení si také rád během léta zasportuje, ovšem ne basketbal. Věnuje se fotbalu, tenisu a plážovému volejbalu.