„V šatnách bazénu se stále krade. Ovládání čipem funguje bezchybně při průchodu turnikety a evidenci plateb, ale skříňky lze otevřít, vykrást a zase zavřít bez poškození. Jde o opakovaný problém varnsdorfského bazénu. Ztrácejí se znovu a znovu peníze, mobily i oblečení,“ postěžoval si na sociálních sítích jeden z jejich uživatelů. Podle jeho dalších vyjádření přišel o 2500 korun. Na policii ale podle mluvčí Elišky Kubíčkové o víkendu žádný takový případ hlášený nebyl.

Informace o incidentu se varnsdorfská radnice dozvěděla od provozovatele sportoviště na začátku tohoto týdne.

Podle mnoha reakcí na sociálních sítích se ale nejedná o první takovýto problém ve varnsdorfském bazénu. Stojí za nimi zřejmě materiál, ze kterého jsou vyrobená dvířka skříněk. Ty jsou z plastu, který je možné prohnout a tím dvířka bez poškození otevřít.

„Jedno z řešení, jak podobným případům předejít, je výměna skříněk za nové, bytelnější. Bavíme se ovšem o investici v řádech statisíců, možná jednoho milionu korun. Taková investice se navíc nedá zrealizovat ze dne na den,“ uvedl mluvčí varnsdorfského městského úřadu Tomáš Secký s tím, že elektronické zámky by bylo možné využít i po výměně. Tato část skříněk totiž funguje bezproblémově.

Přímo v šatnách z pochopitelných důvodů kamery instalované nejsou, pokryté jsou ale prostory před vstupy do převlíkáren. Provozovatel tak v případě potřeby může poskytnout policii záznamy zachycující všechny vstupující ke skříňkám sloužícím k uložení oblečení nebo batohů.

Stejně jako v jiných plaveckých areálech doporučují předat cennosti obsluze bazénu do úschovy do zabezpečené schránky. Zpravidla takové upozornění mají nejen v provozních řádech, ale také na varovných tabulkách. Problém ale může být v tom, že i oblečení, které se mělo na plaveckém bazénu ztrácet, může vyjít na několik tisíc korun.