Lidé v Děčíně se mohou ode dneška vyřádit ve zbrusu novém bazénu. Ten byl v pátek otevřen v Děčíně na Starém Městě. Polyfunkční bazén bude mimo veřejnosti také sloužit vodním pólistům či v něm budou trénovat potápěči, záchranáři a také říční policie.

„Voda je krásně teplá, koupání vynikající,“ zhodnotila plavčice Markéta Prokischová z Děčína (na snímku). Markéta patřila mezi vůbec první plavce, kteří nový bazén v plaveckém areálu na vlastní kůži vyzkoušeli.

Bazén – nerezový, dlouhý 33,5 metru, široký 21 metrů a hluboký dva metry umožňuje i koupání tělesně postiženým lidem.

„Snadný přístup pro vozíčkáře umožní speciální zařízení. Sedátko, které vyjíždí a zajíždí z vody, pomůže tělesně postiženým se vstupem do bazénu,“ řekl při otevření bazénu František Pelant, primátor města.

Stavba bazénu, který je součástí jednoho ze sedmi projektů Integrovaného plánu rozvoje města – zóna Centrum, začala v květnu 2010. Celkové náklady činily 94,5 milionu korun; téměř 43 milionů korun pokryla dotace z Evropského fondu pro regionální rozvoj.

Stavba se potýkala s komplikacemi. To když do jámy začala na podzim prosakovat voda.

ČÍSLO DNE: 6
Taková je v metrech největší hloubka nového bazénu v Děčíně. Jde o speciální jámu v jednom z rohů bazénu, kde budou moci trénovat potápěči. Pro veřejnost tu platí zákaz skákání.

„Tehdy se dokonce uvažovalo, že se vypustí sousední velký padesátimetrový bazén,“ připomněl problém náměstek primátora Pavel Sinko. Bylo totiž podezření, že právě z něj prosakuje voda. To se ale naštěstí nepotvrdilo.

Vedlejší padesátimetrový bazén byl do provozu uveden před několika dny. Kvůli stavbě nového bazénu byl totiž uzavřen. Lidé teď mohou využívat již celý plavecký areál. Ten je otevřen denně od 9 do 21 hodin.