Basketbaloví Válečníci se totiž znovu probojovali do finále, které se, stejně jako loni, odehraje proti Nymburku na zimním stadionu. Loni do jeho ochozů přišlo na finále ligy 4 850 diváků.

BK má tento týden napilno. Ve středu by měla začít instalace hrací plochy na zimním stadionu, od pondělí se už prodávají vstupenky.

Oproti loňsku bude vstupné o padesátikorunu dražší. Jednotné vstupné je 150 korun, držitelé permanentek pak zaplatí padesátikorunu. Padesát korun pak zaplatí také školáci, děti do šesti let mohou na zápas přijít zdarma.

„Jsem přesvědčený, že finále na zimním stadionu je především zážitek. Do divadla se, možná s výjimkou dětských představení, za méně než 150 korun také nepodíváte. Spíš zaplatíte 
o dost víc. A podle mě je to tak v pořádku. V pořádku ale není, že sport se takhle u nás nevnímá. A přitom je to také divadlo. A jak dokáže být dramatické a skvělé," uvedl na klubovém webu manažer BK Armex Děčín Lukáš Houser.

Přestože došlo ke zvýšení vstupného, pohybuje se cena lístků na děčínské basketbalové finále i na polovině oproti třeba finále basketbalové ligy na Slovensku nebo volejbalové ligy v Brně.

„Jako další podstatnou věc vnímám, že je to podpora klubu. A pokud jsou fanoušci na svůj klub hrdí, věřím, že jim neudělá problém dát o 50 korun víc než vloni," dodává Houser.

Vstupenky je možné rezervovat přes prodejní systém vstupenkadecin.cz. Ty je pak možné vyzvednout na všech běžných prodejních místech rezervačního systému.

Jednotlivé vstupenky nejsou určené na konkrétní místo. Proto ti, co si chtějí vybrat ta nejlepší místa, musí přijít na zimní stadion co nejdříve.

Klub ale připravil také památeční vstupenky, které jsou vytištěné na silném papíře a jsou vyvedené v barevném válečnickém designu. Druhá strana vstupenky je bílá, bude tak možné na ni například sbírat podpisy hráčů.

Z každé památeční vstupenky daruje klub pět korun na charitativní účel ve spolupráci s Koubasketem.

Tyto památeční vstupenky je možné koupit přímo ve sportovní hale, na plaveckém areálu, v nové pobočce společnosti Armex Energy, v obchodním Centru Pivovar ve stánku Bubble Tea a Yes Fresh 
v Křížové ulici.

Vše nyní směřuje k tomu, aby byl na zimním stadionu překonán divácký rekord. Loni vytvořili diváci na zimním stadionu bílé peklo, drtivá většina fanoušků dorazila v bílém oblečení. Letos klub vyzval fanoušky, aby také dorazili v barvách pro letošní play off. Tou je znovu bílá, kterou doplňuje modrá.

Většina hráčů Děčína v takové atmosféře, jakou loni vytvořilo téměř pět tisíc nadšených fanoušků, nikdy nehrála. Finálová série ale měla pro klub i ekonomický dopad. Kromě toho, že 
i na děčínském zápase na zimním stadionu klub vydělal, se mu podařilo získat i nové sponzory. Po loňské sezóně totiž ztratil dva významné partnery.

„Díky úspěchu v podobě stříbrných medailí a téměř pětitisícové návštěvě na zimním stadionu se nám podařilo získat několik nových větších či menších partnerů. A především do děčínského basketu vstoupila jako titulární partner děčínská společnost ARMEX. To vše, plus velká reklama pro klub a město, nás utvrdilo v tom, že to byl krok správným směrem. Bez toho všeho by bylo téměř nemožné obhájit loňské stříbro," dodává manažer klubu Lukáš Houser.

Finálové utkání na děčínském zimním stadionu začíná v pátek 20. května 
v 18 hodin. První zápas finálové série odehrají Válečníci již ve středu v Nymburce. Také toto utkání mohou fanoušci vidět na vlastní oči. Basketbalový klub totiž pořádá do Nymburka zájezd, přihlásit se je potřeba nejpozději do úterý 17. května. Odjezd je ve středu v 15.45 od Armex Sportcentra a cena za zájezd včetně vstupenky na utkání je 200 korun.

Dárek pro fanoušky již v pátek! V pátečním vydání Děčínského deníku vyjde dárek pro všechny fanoušky děčínských Válečníků – plakát současného mužstva i s trenérem Pavlem Budínským. První fanoušci, kteří v pátek dorazí na zimní stadion, mají navíc šanci získat páteční vydání Děčínského deníku zdarma; u stadionu budou výtisky rozdávat hostesky.