Na Smetanově nábřeží pod děčínským zámkem v pátek vypukla naplno Bambiriáda. Známá celorepubliková akce se koná i v dalších městech republiky. Domy mládeže a centra volného času nabízejí dětem osvědčené a zajímavé recepty na příjemné a užitečné trávení volného času. K vidění byly i malé mažoretky, ale i hasiči, vojáci a další.

V sobotu na děti čeká turnaj ve vodním pólu v plaveckém areálu, na Smetanově nábřeží pak hlavní program – festival pódiových vystoupení souborů, hudebních skupin, prezentace organizací pracujících s dětmi. Na parkovišti pod Atlantikem se utká mládež ve Streetball mania 2008. Ani v neděli se děti nemusí nudit.
Na programu je III. ročník turnaje družstev soutěžního florbalu “O pohár primátora města Děčín” v ČEZ Sportcentru .
Na nábřeží nechyběl ani stánek sdružení Slunečnice, které pomáhá dětem s mentálním a kombinovaným postižením. Ke zpestření bohatého programu přispěli dobrovolníci Slunečnice lanovou dráhou, dovednostní soutěží v lovení drahokamů, skládáním obrázkových hlavolamů a dalšími atrakcemi.
„Zábavnou formou zde na Bambiriádě představujeme techniky, které běžně využíváme v našem centru sociální rehabilitace Cesta do světa ke zlepšování schopností a dovedností našich klientů. Ale hlavně se snežíme o osvětu. Děti si například mohou na lanové dráze vyzkoušet, v jaké situaci jsou lidé se zrakovým postižením, protože musí celou trať absolvovat se zavázanýma očima poslepu. Víme, že většina lidí v bězné společnosti stále ještě nedokáže přijmout spoluobčany s postižením jako běžnou realitu. Jsme moc rádi, že nám byla dána možnost prezentace na Bambiriádě, protože změna myšlení musí přijít právě výchovou mladé generace“, říká Martin Zíka se Slunečnice, která na svém stánku, mimo jiné, předvedla krásné rukodělné výrobky svých klientů.