Na ulici Prokopa Holého jedna z nejlepších restaurací v Děčíně sklízí ovoce díky profesionální přípravě italské kuchyně, která patří ke třem nejchutnějším na světě.

„A patří tam právem. Svou rozmanitostí dala základ dalším světovým kuchyním, například – francouzské či mexické,“ vysvětluje šéfkuchař a odborník na tuto mezinárodně oblíbenou gastronomii Tomáš Choc. Ten se stal duší restaurace Bacardi.

„Tomáš vybral všechna jídla a určil způsoby, kterými se připravují. Dlouhou dobu v Bacardi sám vařil a zaučil všechen náš personál. V současné době jsou našimi kuchaři Jiří Nehasil a Eduard Gottlich, oba z Děčína. Myslím, že laťku, která byla na počátku nastavena, se jim daří skvěle udržet,“ vypráví se zájmem majitel podniku Martin Vitásek. Jídelníček se jim podařilo sestavit velmi zajímavě.

„Obvykle od „Itálie“ čekáme pizzu a těstoviny, ale faktem je, že tato kuchyně kouzlí i s výborně připraveným masem, polévkami a dezerty,“ uklidňuje majitel všechny, kdo si chtějí pochutnat třeba na červeném mase nebo mají rádi čokoládové fondue.

Dobré suroviny jsou základ úspěchu. Mezi tradiční italské ingredience patří sýry, rajčata, panenský olivový olej a bylinky, jejichž kombinace a lehkost dokonale odpovídá dnešním trendům zdravé výživy.

„Snažíme se nabídnout průřez tradičními italskými recepturami od Bologně až po Neapol.

Cílem je zachovat původní chuť každé jednotlivé suroviny, kterou používáme. Proto vaříme vždy z čerstvých a typicky italských surovin – semolinová mouka, čerstvé maso, koření bez glutamátů, čerstvé bylinky, mořská sůl a mletý pepř,“ říká šéfkuchař Choc.

Atmosféru vytváří i obsluha, která servíruje způsobem, jenž se od tradičně českého dost liší. Zákazník je mnohem víc obletován a bez váhání dostane odpověď na jakoukoli otázku, kterou ohledně pokrmu nebo jeho přípravy položí.

„Každý, kdo jídlo servíruje, pracoval dlouhou dobu i v kuchyni, takže  o něm ví všechno,“ vysvětluje jednoduchou filosofii svého podniku Martin Vitásek.

K dobrému jídlu v Bacardi samozřejmě patří vybraná vína, rozmanité přílohy, dezerty s pravou belgickou čokoládou a v neposlední řadě speciální druhy kávy.

Příjemným bonusem je skvělá atmosféra.