S místem činu je spojen vozem BMW X6 bílé barvy s registrační značky 9A5 2427. Policie po něm od minulého týdne pátrala. Nakonec měli údajně obyvatelé z ulice Keplerova v Ústí nad Labem–Krásném Březně, auto poznat a nahlásit policii.

Policie potvrdila, že skutečně BMW stálo na parkovišti v Keplerově ulici v ústeckém Krásném Březně. „Auto bylo nalezeno v sobotu a technici na automobilu zjišťují stopy, které by pomohly při pátrání. Nic bližšího nemůžeme k případu zatím uvést,“ uvedla Helena Pšeničková, kriminalistka z ústeckého krajského ředitelství Policie ČR. Také odmítla fámu šířící se Ústím, že kriminalisté ve voze našli další mrtvolu.

Podle policie muž je z Prahy. Neživil se jako podnikatel, ani nebyl nikde v řádném zaměstnaneckém poměru. Vydělával si příležitostně. Oběť vraždy nebyla dosud trestána.

„Nefiguruje podle dosavadních poznatků ani v žádných zločineckých strukturách, o kterých policie a bezpečnostní služby obecně mají povědomí. Proto zatím není jasno ani o motivu a souvislostech vraždy,“ uvedla pro Deník již minulý týden Pšeničková.⋌(ro)