Bezradnost, s níž se nejvyšší vedení Občanské demokratické strany „vyrovnalo“ s nejnovějšími žblepty předsedy Topolánka, je zrcadlovým obrazem bezradnosti té partaje jako takové. Zajímavou podrobností úterního dvanáctihodinového bádání grémia ODS nad dalším osudem předsedy byl fakt, že v tutéž dobu „griloval“ jeho kolegu z grémia ODS Langera bezpečnostní výbor Poslanecké sněmovny.

Byl to pro ODS nedobrý den, neboť výbor sněmovny dospěl k názoru, že blábolivý předseda má ve svém místopředsedovi Langrovi slušného soka, co se vyrábění malérů týče. Ten Langrův malér se týče, abych zůstal u starobylých obratů, jeho dodnes popírané vazby na nebohého podnikatele Mrázka, který vládnul celému světu a konkrétně dubiózní domácí ekonomicko-politické „chobotnici“ do té doby, než mu nájemný vrah prostřelil srdce. Tuto vazbu má po úterním jednání bezpečnostní výbor sněmovny za prokázanou.

Pan Langer má tím pádem na bábovce mnohem větší malér, než předseda ODS, který se „jen“ umí na veřejnosti projevovat jako neurvalý a nevychovaný mudřec ze čtvrté cenové skupiny, operující filosofickými konstrukcemi a slovními obraty neofašistického agitátora. ODS tedy nemá pár týdnů před volbami zrovna prima pozici.

Ale stejně, i kdyby se předseda Topolánek neprojevil – a to už po několikáté – jako špičkově neobratný mluvka, nemohu si pomoct, ale nějaké kloudné slovo o případném po-volebním programu té partaje jsem mnoho neslyšel. Pořád jen mluví o tom, že musí něčemu zabránit, nějaké katastrofě pokud možná, ale přitom tato naděje pravicových voličů je sama hlavním generátorem katastrof a zřetelné řešení po volbách nějak nezjevuje. O důvod navíc, zamyslet se nad tím, které z neparlamentních stran dát ve volbách hlas…