„Moc si té přízně vážím. Ale beru to především jako projev sympatií  fanoušků. Podle dosažených úspěchů by si takovou poctu víc zasloužila asi  Alice Šrámková, která mimo jiné vybojovala stříbro na mistrovství zemí Evropské unie," vysvětluje  Lucka.

Sama si musela cestu do ringu kdysi vyvzdorovat. Její nadšení pro box se rodičům vůbec nezamlouvalo.
„Přesto jsem se ve čtrnácti sbalila a šla na první trénink. Naši se s mým rozhodnutím těžko smiřovali, protože v jejich očích pořád zůstávám tou malou holčičkou. Mají strach, aby se mi nic nestalo, ale zároveň je mi rodina  velkou oporou," těší českou reprezentantku. Podobně jako její sestra Veronika, která svými smeči dělá na děčínském Sokole nešťastníky i z chlapů, kdysi zkoušela hrát také volejbal.

„Jenže s ním skoncovala. Že prý při odbíjení míčů strašně trpí prsty. Tak se přestěhovala do ringu. To si tedy polepšila," dobírá si Lucku starší sestra.

„Kvůli boxu jsem musela leccos ve svém životě změnit. Třeba se přestěhovat do Prahy, kde zároveň studuji střední policejní školu a po maturitě bych ráda pokračovala na vysoké.  Láká mne pozdější uplatnění někde u kriminálky a nebo u bezpečnostních složek. Hlavně bych se chtěla co nejdéle věnovat svému oblíbenému boxu," má drobná černovláska jasno. Zapochybuje ale ve chvíli, kdy se řeč stočí na možnost hájit v roce 2016 barvy ČR v ringu na příští olympiádě v Rio de Janeiro.

„Boxuji ve váze do 57 kilogramů.  Jenže zrovna tahle kategorie není olympijskou disciplínou. Tam jsou váhy 51, 60 a 75 kilogramů. Tak mám dilema. Hubnout na nejnižší kategorii určitě nebudu. Třeba se v jídle nebudu tak omezovat a zkusila bych tu šedesátku. Už jsme se o tom s reprezentační trenérkou bavily," přibližuje nejbližší plány drobná boxerka. „Jsem takové malé pivo," dodává.

Kvůli maturitě vynechá letošní evropský šampionát. Na tom světovém klání koncem roku by ale ráda startovala.

„Z ringu jsem vždycky odešla po svých. Je pravda, že nějaké šrámy jsem si už odnesla, včetně proražených ušních bubínků. To jsem ale v pohodě doboxovala do vítězného konce. Zatím je 
v mé kariéře více těch utkání, kdy jsem mohla vítězně zvednout ruce. Budu makat na pokračování úspěšné bilance," dodala Lucie.