„V minulých dnech navštívila moje maminka s mým synem několikrát koupaliště, a dvakrát nebylo k dispozici dětské brouzdaliště, a nefungovaly ani atrakce – vodopád a bublinky – ve venkovním bazénu," napsala stížnost Kateřina Wlčková. Tu celou adresovala jak naší redakci, tak vedení plaveckého areálu.

Vedení areálu chybu s brouzdalištěm uznalo. Podle ředitele Igora Bayera udělala obsluha chybu při napouštění brouzdaliště.

„Došlo navíc k chybě u nového strojníka, který je krátce po zaučení. Sešlo se více věcí najednou. To, že nebylo zcela napuštěné venkovní brouzdaliště pro děti včas, nás však neomlouvá a vyvodil jsem z toho již důsledky. Vše ostatní bylo ve venkovním areálu připraveno k dispozici návštěvníkům," vysvětlil Bayer.

Paní Wlčkové se ale nelíbilo ani chování personálu plaveckého areálu.

Za to se jí ředitel plaveckého areálu omluvil s tím, že tento problém řešil se zaměstnanci kázeňsky. Zároveň jí nabídl možnost vrácení části vstupného. Zároveň vysvětluje, proč během návštěvy maminky paní Wlčkové bylo nutné uklízet, s čím byla také nespokojená.

„Sanitární den probíhá ve vnitřní části aquaparku každé pondělí dopoledne již řadu let. Jde o nejméně navštěvovaný čas, proto pondělí dopoledne, abychom co nejméně omezovali veřejnost. Věřte, že aquapark je velice živý organismus a jistě se mnou budete souhlasit, že hygiena ve společných prostorech je jedna z nejdůležitějších věcí! A to právě nejvíce v hlavní sezóně," vysvětluje Igor Bayer.

Fungování děčínského plavečáku je často tématem diskuzí na sociálních sítích.

„Někdy je na nic, že pokud si chce jít člověk zaplavat, tak nemá šanci, protože je neskutečně narváno – hlavně o víkendu. A pak mi teda dost vadí, že někteří plavčíci nechávají děcka skákat ze skokánků v dráze pro plavce. Proč je to tedy dráha pro plavce? Ztrácí to smysl," napsala na facebook Děčínského deníku Blanka Růžičková.

Řada lidí si pak, stejně jako paní Wlčková, stěžuje na to, že jsou často vypnuté atrakce ve venkovním bazénu.

„Pokud je lidí v bazénu málo, jsou atrakce vypnuté. Ale stačí zajít za plavčíkem 
a požádat jej, zda by nemohl danou atrakci pustit. Běžnou praxí v aquaparcích je, že se atrakce zapínají v pravidelných časových intervalech, nebo dle uvážení plavčíků podle počtu návštěvníků," vysvětluje ředitel Igor Bayer.

Ne všichni se ale k plavečáku staví kriticky.

„Včera jsem tam byla se sestřičkou celé odpoledne a spokojenost," přidala pozitivní zkušenost s děčínským plavečákem Klára Svobodová.

Podobně pozitivně vnímá koupaliště na Starém Městě i Veronika Otavová Gruntorádová.

„Za nás spokojenost. Čistota, ochotný personál a dobrá cena. Máme to sice cca 50 kilometrů, ale jezdíme tam rádi," napsala na facebooku Děčínského deníku.

Na začátku letošních prázdnin vyvolal vlnu nevole nový ceník s letním vstupným, které bylo stanoveno na 80 korun pro dospělého za celodenní vstupenku. A to se mnohým zdálo příliš. Výrazně ušetřit ale mohou ti, kteří se rozhodnou využít předplatného. V takovém případě vyjde vstupné pro dospělého návštěvníka na 55 korun.

O VSTUPNÉM JSME VÍCE PSALI ZDE…

„Při stanovení vstupného jsme vycházeli i z cen v okolních městech," uvedla tehdy mluvčí děčínské radnice Markéta Lakomá.

Na koupalištích podobné velikosti a vybavení se přitom jedná o obvyklou cenu. Osmdesát korun zaplatí návštěvníci například na ústeckém termálním koupališti v Brné. Levnější jsou pak menší tradiční koupaliště v okolí Děčína, která kromě bazénů nic navíc nenabízejí – nanejvýš kurty na beachvolejbal.