Do nové soutěžní sezóny bude FK Český lev Těchlovice vstupovat s vylepšeným areálem. Vévodí mu nové oplocení, které se tam podařilo vybudovat během prázdnin.

Zatímco zábradlí okolo hřiště postavili samotní fotbalisté a další pomocníci z řad zahrádkářů i fanoušků, o nátěr oplocení se postaraly především místní ženy. Však také mnohé z nich přicházejí těchlovický mančaft podporovat při domácích zápasech.

„V Těchlovicích jsem se narodila a prakticky už jako holka jsem chodila fandit. Nic se na tom nezměnilo ani s přibývajícími roky. Fandím dost nahlas a občas si zakřičím i na rozhodčího, když přehlédne faul a nebo jinou situaci, kterou měl odpískat ve prospěch našeho týmu. Nejsou to žádné sprosté nebo hrubé nadávky, ale hulákám dost,“ svěřovala se s úsměvem při natírání zábradlí jedna z místních fanynek.

Ruce k dílu při vylepšování fotbalového stánku přiložily i další těchlovické ženy. A to bez ohledu na to, jestli chodí fotbalistům fandit pravidelně, nebo se tam objeví jen čas od času.

„Když se rozhlédnu kolem, tak je nás tady několik z místní organizace zahrádkářů. Vlastně si pomáháme navzájem. Chceme, aby to tady naši fotbalisté měli pěkné a abychom se tady cítili dobře všichni. Chlapi se nadřeli dost při stavbě zábradlí a my se teď postaráme o jeho nátěr,“ hlásila další pomocnice.

Obecně platí, že lidé se do nějakých brigád zrovna moc nehrnou. Spoléhají spíš na to, co jim zařídí příslušná radnice.

„Když je potřeba s něčím pomoci, a každoročně to bývá i několik brigád, tak lidé přijdou. Netvrdím, že jsou to nějaké davy, ale vždycky se parta obětavců najde. To mě docela těší,“ poznamenala se štětcem v ruce starostka Jaroslava Hýlová. Pomoc si pochvaloval i šéf klubu. Dobře ví, že svěřit oplocení nějaké firmě by znamenalo desítky tisíc korun. „Díky brigádníkům se podaří tyhle peníze ušetřit,“ tvrdil Jiří Rolla.

Činila se i pracovnice obecního úřadu Jana Trlicová. Jak by také ne, když její rodina má těchlovickém fotbalu několikanásobné zastoupení.

Do nátěru zábradlí se pustili i někteří chlapi.

„Zdravíčko mi nedovoluje, abych tahal jednotlivé díly oplocení a nebo ho pomáhal stavět. Tak jsem přišel až teď. Původně jsem si myslel, že budu na ženské dohlížet a kontrolovat bezpečnost práce, ale vrazily mi štětku do ruky. Tak holt musím makat,“ žertoval Jiří Kohout. „Když to tady bude hezky vypadat, budu z toho mít také příjemný pocit,“ dodal.