Najít si ubytování, kulturní akce nebo zjistit předpověď počasí. To vše umožňuje nová mobilní aplikace nejmenší obce okresu Děčín. Doubice ji spustila před několika dny.

Doubice přišla 
na řadu jako první

Nejnovější aplikaci má na svědomí společnost Filipa Molčana, který právě v Doubici žije.

„Doubice je obec, kde žiji
 a obec, která se tak nějak kulturou i obyvateli vymyká normálu. Tak mi přišlo vhodné udělat takovou aplikaci pro Doubici jako pro první obec," vysvětluje Molčan.

Podle Molčana je v podobných aplikacích budoucnost.

„Věřím, že mobilním aplikacím patří budoucnost, za pět až deset let nebudeme chodit pro informace na web, ale budeme mít různé mobilní aplikace," nastiňuje svůj pohled na budoucnost odborník, který posbíral za své aplikace již několik oborových ocenění.

„Očekávám, že to bude znamenat příliv dalších turistů. Především těch, kteří využívají technologie 21. století. Filip se podobnými aplikacemi dlouhodobě zabývá, tak by byla škoda toho nevyužít i pro naši obec," vysvětluje starosta Doubice Martin Schulz.

Doubická aplikace nabízí turistům přehled turistických tras, zajímavosti přímo v obci, ale i v okolí. Uživatelé si mohou v aplikaci najít také to, na který kopec by se mohli vydat, nebo kde najít nocleh po namáhavém výletu.

Nechybí ani informace 
o Doubici a její historii.

V nabídce určené především turistům nechybí popis vrchu Spravedlnost, Karlovy výšiny nebo Vápenky. Návštěvníky také láká do nedalekého Kyjovského údolí nebo Úzké schody při cestě na Tokáň. Zajímavostí jsou i staré podstávkové chalupy přímo v Doubici.

Samozřejmostí jsou kontakty na obecní úřad včetně úředních hodin nebo bankovního spojení.

Novou aplikaci bude mít i Děčín

Ale jen u Doubice by zůstat rozhodně nemělo. Již nyní pracují Czechgeeks na aplikaci pro město Děčín, která bude technicky vycházet z té doubické. Měla by ale mít, vzhledem k tomu, že Děčín je přibližně pětsetkrát větší než Doubice, některé funkce navíc.

Jaká ale bude děčínská aplikace není nyní jasné, magistrát totiž její podobu zatím skrývá pod pokličkou.

„Na nové mobilní aplikaci 
v současné době intenzivně pracujeme. Podrobnosti ale zatím sdělovat nebudeme," říká tajemně mluvčí děčínského magistrátu Markéta Lakomá.

Není ani tak jasné, kdy bude aplikace pro Děčín uvolněna ke stažení. Podle vývojářů je to otázka několika následujících týdnů.

Aplikaci je možné stáhnout zdarma v obchodě Google Play. Stačí pomocí čtečky načíst QR 
v galerii, který odkazuje přímo na aplikaci v obchodě. Pro telefony s iOS se v současné době čeká na schválení aplikace společností Apple.