Na lukách pod Klínovcem rostou jako po dešti. Ne houby, ale desítky bytů. A nejspíše budou přibývat.

Svědčí o tom nový, a dosud nejrozsáhlejší projekt česko – dánského developera. Pod názvem Klínovec Meadows, který odkazuje na krásné podhorské louky, vzniknou desítky bytů.

Nedaleko velkého „starého“ parkoviště s budkou už dělníci staví první „kousky“. „První obyvatelé se budou stěhovat už letos na podzim,“ říká Jiří Baloun, mediální zástupce projektu.

Další domy budou následovat, nejpozději do roku 2012 by celý projekt měl být hotový (viz vizualizace). Ale není to všechno, pokud vše půjde dobře, zastaví developer i vyvýšenou louku nad apartmány. Počítá s hotelem, fitness a dalšími byty.

Podle Balouna je o bytové jednotky zájem. „Ve srovnání třeba se Šumavou nebo Krkonošemi jsou tady ceny nižší. Jedno studio (např. 1+kk – pozn. red). vyjde na 1,5 milionu korun,“ popisuje.

Češi, Němci, Rusové

Nemovitosti kupují nejvíce Češi, asi z padesáti procent. Mezi dalšími zájemci jsou Němci, kteří to mají „přes kopec“, dále pak Dánové, i kvůli původu investora, a pak také Rusové, kteří to mají blízko z Karlových Varů.

Lyže, golf, lázně

A proč je láká zrovna Klínovec? „Je to lokalita v krásné přírodě. Lyžařské středisko se rozrůstá a během pár let se propojí s německou stranou. Navíc je odtud kousek do lázní v Jáchymově, v okolí je i mnoho golfových hřišť,“ vypočítává Baloun některé taháky, které přitáhly investory a které mají následně dovést na Klínovec stovky turistů.

Dalším argumentem je i to, že Krušné hory jsou dosud málo zastavěné, na rozdíl například od jiných českých hor. Jak skloubit stavbu s přírodou, promýšleli i dánští architekti. Domy ve skandinávském stylu budou mít dřevěné fasády a zatravněnou střechu.

Zmiňovaný projekt není jediný. Apartmánové domy už nad Loučnou stojí, další jsou rozestavěné a investoři do budoucna plánují zastavět i další pozemky.