Primátorka Děčína Marie Blažková

Marie Blažková Kde a s kým budete trávit letošní Vánoce? Jako každý rok doma se svou rodinou.

Máte nějakou zajímavou vzpomínku na Vánoce 
z dětství? Vzpomínám na mnoho okamžiků, jak jsme měli ve vaně kapra, jak děda zdržoval štědrovečerní večeři neustálým přidáváním, jak jsme hledali a objevovali s bratrem ukryté dárky. Musím poděkovat mým rodičům, že to byly vždy svátky pohody, radosti a lásky. To ve mně zůstalo, to do mne vložili a já jen pokračuji dál.
Ředitel Evropské obchodní akademie Děčín Jiří Werich Petrášek

Jiří Werich Petrášek Kde a s kým budete trávit letošní Vánoce? S celou rodinou jako tradičně každý rok. Dodržujeme i spoustu krásných tradic, a tak se moc těším.

Máte nějakou zajímavou vzpomínku na Vánoce 
z dětství? Vzpomínám na jeden Štědrý večer, který jsem tak trochu proplakal. Přál jsem si pod stromeček jako kluk traktor. Byl tam, ale jen hračka a já očekával velký opravdový traktor.

Jaký dárek vám udělal pod stromkem největší radost? Největší radost jsem měl, když se na Vánoce vrátila maminka z nemocnice a trávila je s námi. Je to už mnoho let, ale dodnes na to vzpomínám.

Basketbalista BK Děčín
 Jakub Houška

Jakub Houška Kde a s kým budete trávit letošní Vánoce? Svátky budu trávit s rodinou. Moji kluci jsou hodně natěšení, tak to bude zajímavé… :-)

Máte nějakou zajímavou vzpomínku na Vánoce z dětství? Pamatuji si na dárek, kolo BMX, a to jsem poté přes zimu používal hlavně doma v bytě dva plus jedna, takže bylo veselo.

Jaký dárek vám udělal pod stromkem největší radost? Čím je člověk starší, tak mu dělají radost veškeré maličkosti, já už tedy velké dary nepotřebuji. Radost mám ze všeho…


Cestovatelé Big Trip: Kateřina Dvořáková a Ladislav Bezděk

Big Trip Kde a s kým budete trávit letošní Vánoce? Kde a případně s kým, to ještě netušíme. S největší pravděpodobností to bude USA a teď se rozhoduje mezi San Franciscem a nebo Los Angeles.

Máte nějakou zajímavou vzpomínku na Vánoce z dětství?
Kačka – V deváté třídě začínala éra mobilních telefonů. Byla jsem si na 100 procent jistá, že dostanu pod stromeček mobil jako všichni. Ve třídě už jsem se s tím vlastně dopředu chlubila, protože to by mi naši přeci neudělali, abych ho nedostala. Po rozbalení všech dárků pod stromečkem však mobil nikde. Šok, panika, zklamání a hlavně děs, co řeknu ve škole. Naštěstí strejda připomněl mamce „Ježíškovi", že ho má prozvonit, a tak najednou začal blikat a hrát, připevněný na samotném stromečku. Jeden infarkt byl vystřídán druhým, ale naštěstí tím z radosti :-)
Láďa – Jako malý jsem dostal příslib nové stavebnice Merkur k Vánocům. Pod stromečkem nebyla. Zklamání nebylo veliké, neb auto na ovládání byl stejně jako Merkur velký klukovský sen a já měl i náhradní baterie.
Pár dní po Vánocích mě mamka poslala pro čisté ručníky do skříně, a co jsem neobjevil! Krabici Merkura, na který zapomněla i mamka. Měl jsem tak v jeden rok hned dvoje Vánoce.

Jaký dárek vám udělal pod stromkem největší radost?
Kačka – Horské kolo v deseti letech, které jsem ještě ten večer testovala v panelákovém bytě :-)
Láďa – První „kazeťák" v prváku. Byl jsem IN a štěstím bez sebe :-)

Ředitel divadla Děčín Jiří Trnka

Jiří Trnka, ředitel Městského divadla DěčínKde a s kým budete trávit letošní Vánoce? S těmi, se kterými je mi prostě nejlépe.

Máte nějakou zajímavou vzpomínku na Vánoce z dětství? Měli jsme takové žárovičky na stromeček, byly to muchomůrky s bílými nožičkami a červenými kloboučky s bílými tečkami. 
I když je pak máma vyhodila, protože přestaly fungovat, navždycky pro mě zůstanou Vánoce spojeny s červenými svítícími muchomůrkami na stromečku. Byla to krása.

Jaký dárek vám udělal pod stromkem největší radost?
Kdyby se stal nějaký zázrak a o Vánocích dostali najednou všichni lidé na světě rozum, přestali se hádat, okrádat, podvádět a zabíjet, to by byla čistá nirvána. Myslíte, že mi tohle někdo dá?

Ředitelka Země dětí Iva Hřídelová

Iva Hřídelová Kde a s kým budete trávit letošní Vánoce? Vánoce strávím se svými syny a přítelem. Dopoledne budeme lenošit u nějaké hezké pohádky, odpoledne půjdeme, jako každý rok, na procházku k rodičům, popřát jim hezké Vánoce a večer snad přijde Ježíšek… Uvidíme, kdo byl nejhodnější. Děti z domova jedou o prázdninách do Harrachova, kde si oslaví sváteční den. Snad jim napadne sníh, a protože jsou všechny hodné, určitě i jim Ježíšek něco nadělí. Hezké Vánoce všem!

Ředitel MP Děčín Marcel Horák

Marcel Horák Kde a s kým budete trávit letošní Vánoce? Vánoce budu trávit, ostatně jako každý rok, v kruhu rodinném. Letos to bude příjemnější o to, že svátky oslavíme společně s mými rodiči, v klidu, pohodě, bez zbytečného stresu.

Máte nějakou zajímavou vzpomínku na Vánoce z dětství? Příhod by se dala najít určitě velká spousta, ale těžko vybrat tu, která by stála za zveřejnění. Rozhodně se tady nechci přiznávat k tomu, do kolika let jsem věřil na Ježíška… :-)

Jaký dárek vám udělal pod stromkem největší radost? Už někdy od poloviny devadesátých let mi dělá radost lístek na koncert mé oblíbené skupiny KISS. V Čechách jsem nevynechal žádný jejich koncert. Pokud se oprostím od těchto požitků, je vždy největší radostí to, že je celá rodina zdravá a spokojená.


Poslanec Jaroslav Foldyna

Jaroslav Foldyna Kde a s kým budete trávit letošní Vánoce? Vánoce, jako každý rok, budu trávit doma s rodinou, kdy tím nejvánočnějším zážitkem je pro mě to být s mými dětmi a ženou. A k tomu přidám i moje dva vnoučky.

Máte nějakou zajímavou vzpomínku na Vánoce 
z dětství? S každým rokem více a více vzpomínám na detaily těch pro mě překrásných Vánoc s rodiči. Vánoc, kdy pod stromečkem jsem měl ty nejobyčejnější hračky, které pro mě jsou dodnes tím nejkrásnějším zážitkem, plechový traktor na klíček, lyže Artis 350. Naše Vánoce, Vánoce mého dětství, byly vždy tím největším zážitkem.

Jaký dárek vám udělal pod stromkem největší radost? Tak to mohu říci přesně. Byla to velká stavebnice Merkur. Rodiče mi dali vždy maximum toho, co mohli, maminka byla dělnice a otec byl po roce 1971 uklízečem v kině a důchodce. Dnes si to vice jak jindy vše uvědomuji.

Ředitel NP Č. Švýcarsko Pavel Benda

Pavel Benda Kde a s kým budete trávit letošní Vánoce? S rodinou 
v Děčíně.

Jaký dárek vám udělal pod stromkem největší radost?
Jako chlapec jsem dostal pod stromeček maketu těžkého kulometu Maxim v životní velikosti. Často jsme si s kamarády hrávali na vojáky a v naší ulici nikdo nic takového neměl, stal jsem se tím pádem velitelem…