Ta pomáhá všem rodinám, které zasáhla vážná nemoc. Ať už jde o hendikepované nebo onkologicky nemocné děti, ale i jejich rodiče. Pomoci se dočkala také rodina Dity Szymanské z Děčína. „Nadaci Dobrý anděl jsme oslovili sami na doporučení kamarádky. Od nadace dostáváme každý měsíc finanční částku, kterou používám plně na Elenku,“ uvedla Szymanská.

10letá Elenka se narodila jako zdravá holčička. V devíti měsících ale měla první velký epileptický záchvat a její vývoj se zastavil. Holčička absolvovala v sedmi měsících věku očkování hexa vakcínou a proti meningitidě. „Lékaři řekli, že jí to v těle probudilo něco, co bylo zakódované,“ doplnila Szymanská.

Policie pátrá po Patriku Dědičovi z Doks
Policie pátrá po mladíkovi, matka se bojí o jeho život. Může být v Rumburku

Holčička trpí nekompenzovanou farmakorezistentní epilepsií, což je druh epilepsie, kdy nezabírá léčba antiepileptiky. Trpí také těžkým kombinovaným postižením, a to jak mentálním, tak fyzickým. Má také suspensivní poruchu glykosylace neboli CDG syndrom, což je vzácná metabolická porucha, která může způsobit vážné, někdy až fatální selhání různých orgánů. Elenka je tak závislá na 24hodinové péči.

Finanční podporu nadace rodina využívá na různé terapie i ubytování na terapiích, různé pomůcky a doplatky některých léků. Nadaci mohou lidé nejen požádat o pomoc, ale taky sami jejím prostřednictvím pomáhat. Ti, kteří se rozhodnou zaregistrovat a pravidelně finančně přispívat, se stanou Dobrými anděly. Mohou tak skrze nadaci pomáhat rodinám s dětmi, které zasáhla vážná nemoc. Díky dárcům pak mohou rodiče dětí uhradit výdaje spojené s léčbou.

Silné řeči tentokrát vedl Roman Vaněk a děčínští basketbalisté.
FOTO: Silné řeči vedl Roman Vaněk s Válečníky, ocenil Krakovičovy laty

„Celkově už dárci pomohli více než 6 000 rodin. Z Děčínska jich pochází 114 a dárců, Dobrých andělů, v tomto regionu najdeme téměř tisíc. Děkujeme všem, kteří se rozhodli nezištně pomáhat druhým. Každý den vidíme, že i malý příspěvek pomůže a dokáže vykouzlit úsměv na tváři,“ sdělil spoluzakladatel nadace Dobrý anděl Petr Sýkora.

Na Děčínsku je nejvíce dárců přímo z okresního města Děčín, a to 380. Druhou příčku v okrese obsazuje 116 Dobrých andělů ve Varnsdorfu. 98 jich žije v sousedním Rumburku. Veškeré příspěvky dárců nadace Dobrý anděl odevzdává potřebným rodinám do posledního haléře, její provoz totiž hradí Petr Sýkora a další filantropové ze soukromých zdrojů.

S podomními prodejci se vyplatí nic si nezačínat.
Podomní prodejci dělají nájezdy na Děčín. Hrozí jim pokuta až 100 000 korun

UVIDÍ PŘÍBĚHY LIDÍ

Každý dárce, který se zaregistruje na webu nadace www.dobryandel.cz, získává navíc i přístup do svého Andělského účtu, kde se mu zobrazují konkrétní příběhy rodin, kterým jeho příspěvky pomáhají. Nadace každý měsíc přijme celkem zhruba 85 nových žádostí o pomoc a celkem odesílá příspěvky více než třem tisícům rodin.