Volby v Ústeckém kraji napadl i soudně, chtěl kroužkovat kandidáty z různých stran. Krajský soud by měl rozhodnout tento týden.

"V Ústavní stížnosti požaduji vydání předběžného opatření, kterým bude nařízeno pozastavení shora uvedeného zákona a vydání nálezu, že byla dne 12. a 13. října 2012 porušena má základní práva s tím, že se ruší uvedený zákon číslo 130/2000 Sb.," informoval média Kohout.

Minulý týden Kohout poslal návrh na zneplatnění voleb v Ústeckém kraji ke krajskému soudu. Dokud soud o návrhu nerozhodne, nemohou se nově zvolení zastupitelé sejít na ustavujícím zasedání. Podání ústavní stížnosti ale podle mluvčí soudu Ireny Jeřábkové další odkladný účinek nemá.

Aktivista Kohout vloni svolával protiromské demonstrace ve Varnsdorfu na Děčínsku. Již dříve si Kohout vysloužil pozornost médií v roce 2006 jeho odsouzení za podvod na 28 měsíců se zkušení dobou na pět let. Jménem poslance Jana Kavana (ČSSD) si v roce 2002 ještě coby teenager objednával lety do zahraničí. Na jeho podvody se přišlo, když se neúspěšně pokoušel letět soukromým letadlem na Srí Lanku. Část trestu si poté odseděl, pak byl ale podmínečně propuštěn. Vloni ho českolipský soud poslal kvůli neplnění povinností znovu za mříže, rozsudek ale zatím není pravomocný.