Důrazné varování řidičům vysílá v těchto dnech děčínská policie. Začíná totiž turistické období, což s sebou přináší vyšší počet vykradených aut.
První případy zaznamenala policie především v okolí děčínského Sněžníku.

„Zvlášť rizikové jsou okrajové oblasti, kde zaparkované vozy nejsou na dohled žádného obydlí a kde zloději pracují téměř nerušeně. Jednou z těchto lokalit je i Sněžník a jeho okolí, a to zvláště v době, kdy se zde probouzí turistický ruch,“ varuje děčínský policejní mluvčí Vojtěch Haňka s tím, že v letošním roce tu policisté zaznamenali již osm vykradených aut.

Jeden z posledních případů se odehrál tento týden.

„Muž z Ústí, který zde krátkou chvíli nechal bez dozoru vozidlo s cennými věcmi, přišel o notebook, fotoaparát s příslušenstvím a mobilní telefon v celkové hodnotě převyšující sedmdesát tisíc korun,“ popsal případ Haňka.

Turisté, kteří se chystají vystoupat nahoru k rozhledně, by proto měli nechat auto na hlídaném parkovišti na rozcestí.

Zloději nicméně útočí na auta ale i v jiných lokalitách, než právě u Sněžníku. Na Děčínsku evidují letos policisté již asi tři sta případů vykradených aut.
Dopadnout vykradače aut je ovšem pro policii docela problém. Zloději totiž vyjíždějí na své výpravy z jiných krajů. Objasněnost u vykradených aut se tak pohybuje kolem dvaceti procent.

Policie teď proto vydala pro řidiče speciální plakát s názvem Auto není trezor. Ten na nebezpeční vykradení auta řidiče upozorňuje a radí jim, jak se chovat. Plakát je dvoujazyčný – jedna jeho část je v němčině.