Hasiči vyjeli v pondělí ke dvěma požárům způsobeným topením

Děčínsko – Hned u dvou požárů, které mělo na svědomí vytápění domů, vyjeli hasiči v pondělí na Děčínsku. V noci zasahovali u ohně v Rumburku. „Hořela podlaha a strop místnosti od krbových kamen. Zasažena byla i střecha domu. Hasiči podlahu, sádrokartonový strop a střechu rozebrali,“ uvedl mluvčí hasičů Lukáš Marvan. Hodinu před pondělním polednem pak vyjely dvě hasičské jednotky na Červený Vrch v Děčíně k požáru komína, ze kterého šlehaly plameny. Na oheň upozornila majitele domku všímavá sousedka.

Taxikář nechal nastartované auto, zloděj s ním daleko nedojel

Jiříkov – Kvůli své neopatrnosti přišel o své auto řidič taxíku. Ten s autem zastavil v sobotu po půlnoci v Jiříkově a odskočil si do nedaleké hospody. Jenže nechal nastartovaný motor. Když se po chvilce vrátil, auto bylo pryč. „Zhruba kolem půl desáté večer téhož dne se podařilo rumburským policistům s hlídkou strážníků vůz nalézt o pár ulic dál. Nalezené auto bylo odstaveno s klíčky uvnitř a nepoškozené,“ uvedla policejní mluvčí Petra Trypesová s tím, že policisté případ prověřují jako neoprávněné užívání cizí věci.

Opilá žena se válela po zemi, její pes pobíhal kolem ní

Děčín – Nějaká žena leží na zemi a okolo ní pobíhá její pes. To oznámil v sobotu odpoledne svědek ze Starého Města na linku městské policie. Po příjezdu na místo hlídka strážníků zjistila, že z dechu ženy je silně cítit alkohol. Ta navíc nebyla schopna komunikovat, ani se udržet na nohou. „Na místo byla přivolána sanita, jejíž posádka odvezla ženu do nemocnice. Psa hlídka převezla do útulku pro opuštěná a toulavá zvířata,“ uvedl zástupce ředitele městské policie Tomáš Pavlík.

Jiřetínská křížová cesta je mezi třemi nominacemi na vítězství

Jiřetín pod Jedlovou – Křížová cesta v Jiřetíně je opět blíže úspěchu v soutěži Památka roku mezi malými památkami. Ve své kategorii totiž byla nominována mezi trojici nejúspěšnějších památek. Spolu s křížovou cestou bude o úspěch bojovat křížová cesta z Mníšku pod Brdy a krovy měšťanských domů v Chebu. O vítězi bude jasno na sněmu Sdružení historických sídel Čech, Moravy a Slezska, který se uskuteční 22. března ve Valticích.

Děčínský gymnazista bude bojovat na fyzikální olympiádě

Jablonec nad Nisou – Na čtyři dny se od 27. února do 2. března stane nejchytřejším městem republiky Jablonec nad Nisou. O medaile z 59. ročníku Fyzikální olympiády tu totiž zabojuje padesát nejnadanějších středoškoláků. Žhavým želízkem v ohni pro Liberecký kraj bude účastník z Gymnázia F. X. Šaldy v Liberci. Ze sousedního Ústeckého kraje pak přijedou dva soutěžící, jeden z Gymnázia v ulici Čs. Dobrovolců v Teplicích a druhý z Gymnázia na Komenského náměstí v Děčíně. Kromě náročných úloh čeká mladé fyziky i bohatý doprovodný program. Například ukázka foukání skla, několik exkurzí i možnost sportovního vyžití.

Dvě desetileté dívky ukradly v obchodním centru boty

Děčín – Teprve desetileté dívky se pokusily v neděli odpoledne krást v obchodním centru v Děčíně. V jedné z prodejen je zadržela ostraha, když se pokusily ukrást boty v hodnotě 1400 korun. „Hlídka na místě zjistila, že podezřelými z krádeže jsou dvě desetileté dívky z Děčína. Po dohodě se státní policií strážníci obě dívky převezli na služebnu policie, která řešení události převzala,“ uvedl zástupce ředitele městské policie Tomáš Pavlík s tím, že hlídka zároveň vyrozuměla rodiče děvčat.