Kraj dá hasičům na Děčínsku téměř dva miliony korun

Děčínsko – Hasičům na Děčínsku by mohly přitéct stovky tisíc korun. Krajští radní doporučili zastupitelstvu schválit několik dotací z krajského rozpočtu. Například Verneřice, Staré Křečany nebo Dolní Poustevna by měly získat po půl milionu na opravu hasičské zbrojnice, o 200 tisíc méně doporučují radní poslat do Dolního Podluží. Tam si chtějí pořídit nové přepravní auto.

Cestovatelé BigTrip.cz se chystají na řadu přednášek na Děčínsku

Krásná Lípa – Hned několik přednášek na Děčínsku čeká v příštích dnech cestovatele Kateřinu Dvořákovou a Ladislava Bezděka z Krásné Lípy vystupující pod značkou BigTrip.cz. V úterý 11. dubna budou vyprávět ve Slovanském domě v Mikulášovicích od 18 hodin o své cestě kolem světa oranžovou oktávkou, o den později od 19 hodin v klubu Garáž v děčínském kině Sněžník. Další besedy jsou pak připravené na květen.

K otevření přepojky v Děčíně došlo v pátek odpoledne.
FOTO, VIDEO: Na Novém mostě v Děčíně byla otevřena přepojka k Tescu

V synagoze vystoupí dívčí pěvecký sbor z dalekého Mexika

Děčín – Dívčí pěvecký sbor z Mexika Niňos cantores del Estado de México přivítá děčínská synagoga. Sbor vystoupí společně s univerzitním pěveckým sborem Chorea Academica z Ústí nad Labem v rámci společného dlouhodobého projektu. „Oba sbory zpívají i v zahraničí a mají za sebou vystoupení v evropských městech, v USA i Mexiku," uvedla projektová manažerka židovské obce Miroslava Poskočilová s tím, že zazpívají lidové skladby mexických i českých autorů a díla evropských klasiků. Koncert se uskuteční v neděli 9. dubna od 18.00, vstupné je dobrovolné.

Den Země oslaví zajímavostmi o zvířatech a rostlinách

Děčín – V Děčíně lidé oslaví ve čtvrtek 20. dubna Den Země. Návštěvníci se na Husově náměstí v Podmoklech mezi 9. a 17. hodinou dozví mnoho zajímavého o životním prostředí, na místě najdou stánky s živými zvířaty, poznávání rostlin, mikroskopy, puzzle přírodnin, skládačky, lesní koutek či poznávání zvířat, bludiště bobří norou a strom splněných přání pro město Děčín. Oslavy Dne Země jsou určeny všem, kteří mají rádi přírodu. Akci pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR společně s městem Děčín a dalšími partnery.

Ilustrační snímek
Stop hazardu. V Benešově si automaty lidé už nezahrají

Na zámku předají Cenu Ď

Děčín – Krajský ceremoniál Ceny Ď se koná v Rohovém sále děčínského zámku. Kromě krajské Ceny Ď předá primátorka města Marie Blažková také Městskou Cenu Ď. Cena Ď je česká cena určená mecenášům a dobrodincům v oblasti kultury, charity, vědy, vzdělávání a morálních hodnot v ČR. Ceremoniál proběhne v pondělí 10. dubna 2017 od 16.30 hodin.

Od ledna na silnicích v Ústeckém kraji zemřelo sedm lidí

Ústecký kraj – Na silnicích v Ústeckém kraji zemřelo v prvním letošním čtvrtletí o dva lidi víc než loni. Zraněných je ale méně. Nejvíc úmrtí při nehodách eviduje dopravní policie na Ústecku a Lounsku, v obou okresech si nehody vyžádaly po dvou obětech. Na Děčínsku, Mostecku a Teplicku zemřel jeden člověk. Pod vlivem alkoholu způsobilo nehodu přes 60 řidičů. Vyplývá to z předběžných policejních statistik. „Dálnice D8 je od poloviny prosince kompletní, proto výrazně vzrostl počet aut, která tudy projíždí. Přesto evidujeme jen 57 nehod na ústeckém úseku dálnice s minimem zraněných. Dálnice je bezpečná, policisté většinou vyšetřují jen drobné případy včetně ťukanců na parkovištích či u čerpacích stanic," uvedl vedoucí krajské dopravní policie Jiří Ušák.

Bazén. ilustrační foto.
Muž se před námi odhaloval v šatnách, tvrdí dívky

Na magistrátu v Podmoklech bude výtah tři dny mimo provoz

Děčín – Magistrát na Mírovém náměstí v Podmoklech nebude tři dny bezbariérově přístupný. Od 19. do 21. dubna totiž opravují výtah. Pokud si lidé, kteří se nejsou schopni pohybovat po budově magistrátu bez použití výtahu, potřebují nutně vyřídit nějaké záležitosti na úřadě, mohou se obrátit na pracovnice recepce nebo úředníky v suterénu budovy, kteří jim případně pomohou.

Vyrazte na přírodovědnou exkurzi na Kvádrberk

Děčín – Na jarní vycházku na Kvádrberk v rámci oslav Dne Země mohou vyrazit milovníci přírody a turistiky. Přírodovědně zaměřená exkurze se koná v sobotu 22. dubna. Sraz účastníků je ve 13 hodin na točně autobusu u nemocnice. Akci pořádá Agentura ochrany přírody a krajiny ČR, Správa CHKO Labské pískovce ve spolupráci s Národním parkem České Švýcarsko a s Lesním úřadem Děčín. „Budeme se těšit na vaši účast," zve Lenka Černá z Agentury.

Ilustrační foto
Benešov měl bývalý správce lesů připravit o čtyři miliony

Speciální škola vystaví vše, co je spojeno s Velikonocemi

Děčín – Na prodejní výstavu Velikonoce – svátky jara zve Speciální základní a mateřská škola a Praktická škola v Děčíně a společnost pro podporu lidí s mentálním postižením Domeček. Na výstavě vystaví vše, co je spojeno s Velikonocemi, například ručně malované kraslice či výrobky z pálené hlíny a z ostatních přírodních materiálů. Výstavku je možné si prohlédnout a výrobky zakoupit v budově školy v ulici 17. listopadu v úterý 11. a ve středu 12. dubna mezi 8. a 16. hodinou. Výtěžek poputuje na provoz volnočasových aktivit společnosti Domeček.