Srpnový víkend v záplavě barev. To je Květinová show, kterou již deset let pořádá libochovická firma Anette na zdejším zámku ve spolupráci s jeho správou. Celkově se oblíbené setkání s originálními květinovými aranžemi uskuteční dokonce již pošestnácté.

„Opět přicházíme s pozvánkou na už zaběhnutý model naší akce. Mnoho návštěvníků se v loňské anketě vyjádřilo, že se chce přijít podívat na klasické zábavné odpoledne, plné našich květin a fantazie. Proto v letošním roce opět proběhne tradiční přehlídka, která bude jen a jen o květinách,“ ujišťuje majitelka firmy Anette Simona Břečková.

Na oba dva dny, sobotu 13. i v neděli 14. srpna, vždy od 14 hodin, je připraveno představení na téma „Tradice“ a velká přehlídka svatebních šatů, líčení, účesů a kytic.

Během odpoledního představení se dozvíte, proč se staví májka, proč se dralo peří, jak se slaví dožínky, co se děje o Svatojánské noci nebo při pálení čarodějnic…

Šestnáctý ročník akce přichází podle Simony Břečkové s mnoha novinkami: „Prohlídky na zámku zpestří průvodci v dobových kostýmech, návštěvníci si budou moci prohlédnout výstavu s názvem Móda inspirovaná historií. Jenom během víkendu bude slavnostně vyzdoben Saturnův sál ve svatebním hávu a na svatební téma. Včetně prostřeného stolu, šatů a samozřejmě květin.“

Co zámek a květinový víkend za týden nabídne?
Státní zámek Libochovice vybírá vstupné do svých prostor: plné 80 Kč, zlevněné 60 Kč, rodina 200 K
v ceně vstupného je:
prohlídka zámku s průvodcem v kostýmu v e dnech 13. a 14. srpna, nebo lze využít i v jiném termínu ( časové omezení je na vstupence)
pouze příští víkend vyzdobený Saturnův sál
specializovaná výstava Móda inspirovaná historií – kostýmy a šaty studentů a pedagogů výtvarných škol v historických interiérech
bonusem ke vstupence je zhlédnutí představení Květinové show a svatební přehlídky firmy Anette, připravené na oba dny od 14 hodin

Na nádvoří zámku bude celý víkend od 9 do 17 hod zajištěn prodej dekorací a květin od firmy Anette. Hostesky budou informovat o nabídce floristických a vizážistických kurzů a seminářů, které chce Anette v letošním roce pořádat.

Státní zámek bude vybírat vstupné ve stejné výši jako na svůj prohlídkový okruh. Květinová show, jako akce firmy Anette, bude pro každého návštěvníka bonusem k zakoupené vstupence. Každý, kdo si prohlédne Květinovou show, si poté může zvolit, zda se půjde podívat i do interiérů zámku nebo vstupenku využije v jiné dny. Časové omezení bude na ní uvedeno.

„Protože naše akce měla pokaždé charitativní podtext, opět květiny v neděli po představení vydražíme. Děkujeme i za dary, které vždy k této akci patřily,“ uzavírá pozvánku Simona Břečková.