Při letošní Tříkrálové sbírce, kterou na Šluknovsku zorganizovala Oblastní charita Rumburk za vydatné pomoci Římskokatolické farnosti Rumburk a Salesiánského střediska Jiříkov, se vybralo více peněz, než před rokem.

„Letošní vybraná částka činí 22 952 Kč, což je o 1246 Kč více než v roce 2010. V Rumburku a jeho okolí občané přispěli do kasiček Tří králů částkou 11 349 Kč. V Jiříkově a Filipově bylo vykoledováno 11 603 Kč,“ informovala Pavla Nekudová, zástupkyně ředitele Oblastní charity Rumburk a koordinátorka Tříkrálové sbírky (TS 2011).

Zaslouží díky

Mnoho z těch, kteří do sbírky přispěli, byli v loňském roce postiženi bleskovými povodněmi nebo pomáhalo s odstraňováním jejich následků a přispívalo na popovodňovou pomoc.

„Rovněž i my, pracovníci Oblastní charity Rumburk jsme pomáhali a osobně prožívali neštěstí všech, kteří byli povodní postiženi. Z tohoto důvodu si o to více vážíme vykoledované finanční částky a nejen za mou osobu, ale i za všechny své kolegy přijměte naše upřímné poděkování,“ obrací se na dárce Pavla Nekudová.

Kam získané prostředky prostřednictvím TS 2011 poputují?

Jak sdělila její koordinátorka, z vykoledované sumy bude na Oblastní charitu v Rumburku poukázáno 65 %, které zajistí nejen chod Občanské poradny v Rumburku, ale i jejího kontaktního místa ve Šluknově. Zbývající částka 5 % pokryje režijní náklady spojené s organizací a propagací TS 2011 a 30 % z této částky bude použito na podporu sociálně slabých lidí nejen v České republice, ale i v zahraničí.

Rekord v diecézi

TS 2011 v celé litoměřické diecézi byla i letos rekordní. Stejně jako loni a v roce 2009, přesáhl její výtěžek jeden milion korun. Dárci letos vložili do kasiček koledníků s logem Charity ČR celkem 1 226 262 korun, což je o 143 544 korun více než v loňském roce.

„V litoměřické diecézi se do sbírky zapojilo 27 organizátorů skupinek koledníků – spolu s diecézní charitou to byly farní a oblastní charity a jednotlivé farnosti, nově i Děčín a Lobendava. Do ulic vyšlo v celé diecézi 356 skupinek koledníků, což je o šest skupinek více než loni,“ shrnula mluvčí Biskupství litoměřického Jana Michálková.

Výsledky z dalších oblastních charit a farností na Děčínsku: Česká Kamenice 61  029 Kč, Varnsdorf 8 247 Kč, Srbská Kamenice 77 100 Kč, Děčín 23 463 Kč a Lobendava 2 600 Kč.