„V průběhu února pracovníci dodavatelské firmy začnou procházet pozemky a komunikace, na kterých vyznačí trasy, kudy povede kanalizační potrubí.

Předpokládáme, že samotné terénní a výkopové práce bude možné zahájit v březnu. Vše bude záležet na počasí,“ vysvětlil starosta Miroslav Jemelka.

Celková výše vodohospodářské investice překročí částku 140 milionů korun. Zhotovitelem díla bude pražská společnost EUROVIA Vinci, která zvítězila ve výběrovém řízení.

S dokončením svěřené zakázky se musí vypořádat za dvacet měsíců. Než se tak ale stane, musí se Dolnopoustevenští obrnit trpělivostí.

„Stavební činností bude totiž dotčena většina ulic, což bude život obyvatelům našeho města komplikovat. Nelze vyloučit ani nějaké nepředvídatelné těžkosti. Věřím, že tyhle přechodné trable lidé pochopí.“

„Společně se můžeme těšit na dílo, které město tolik potřebuje. Ulice sice budou po určitou dobu rozkopané, ale po skončení výkopových prací a pokládce potrubí se dočkají nových povrchů včetně chodníků. Zároveň bude možné vybudovat novou komunikaci k nádraží,“ připomněl starosta.

Významné proměny v oblasti hospodaření s odpadními vodami připravuje dolnopoustevenská radnice delší dobu.

„Představa, že výkopy si budeme muset dělat i k rodinným domům, mne docela dost děsila. Takže zpočátku naše rodina váhala, jestli se na kanalizaci napojíme. Naše rozmýšlení ale netrvalo příliš dlouho. Uvědomili jsme si totiž, že při zpřísnění legislativy v oblasti životního prostředí bychom se mohli v budoucnu dostat do problémů.

Stavět nějakou lokální čistírnu a sběrnou jímku se nám nechce, a tak jsme nakonec rychle přikývli,“ tvrdil pan Jaroslav, který si nepřál zveřejnit své příjmení.

„Samozřejmě máme zájem na tom, aby těch připojených na novou kanalizaci bylo co nejvíce. Myslím, že v tomhle ohledu se zachovalo vstřícně i samotné město. Nabídli jsme pomoc při vyřizování projektové dokumentace a zařizování stavebních povolení pro každý připojený objekt,“ řekl Miroslav Jemelka.

V souhrnu tak město na tyto úkony pro zhruba čtyři stovky objektů vynaloží ze svého rozpočtu několik set tisíc korun.