Pro Ústečany, potažmo i Děčíňany, to znamená značné zpoždění nejen na příjezdu do Prahy, ale také při jízdě zpět do Ústí nad Labem a Děčína. České dráhy uvádí přibližně 45 minut, v páteční ranní špičce však šlo až o dvě hodiny.

Všechny rychlíky totiž mezi stanicemi Praha Bubeneč až Libčice nad Vltavou zastavují ve všech zastávkách jako osobní vlaky. Ty České dráhy zrušily, aby zvýšily propustnost tratě pro rychlíky a mezinárodní vlaky.

Se změnou tak musí počítat i ti cestující, kteří do Prahy míří osobními vlaky čísel 23xx. I ty totiž mezi stanicí Kralupy nad Vltavou a pražskou Bubenčí nejezdí.

V Praze České dráhy navíc přerušily provoz městské železniční linky S41 (Praha Libeň - Roztoky u Prahy) a v úseku Roztoky u Prahy až Praha Bubeneč je zavedena náhradní autobusová doprava. O víkendu linka nejezdí.

Podle serveru ct24.cz je důvodem omezení požár skříně napájecích systémů v nádražní budově v Roztokách u Prahy. Ten zároveň poškodil staniční zabezpečovací zařízení. To vyřadilo z provozu semafory na trati i signalizaci na přejezdech, kudy vlaky teď musí jezdit výrazně sníženou rychlostí.

Ke značnému omezení provozu došlo už ve čtvrtek odpoledne, těsně po požáru. Bezprostředně po něm byl provoz na trati 090 mezi Prahou a Kralupy na několik hodin zastaven úplně, později došlo k částečnému obnovení. Vlaky ale nabíraly i více jak tříhodinová zpoždění.

Web Českých drah upozorňuje, že se zpožděním musí cestující počítat minimálně do neděle.

Na ústeckém západním nádraží navíc došlo v pátek ve 14.10 k poruše trolejového vedení. Osobní vlaky tak jsou vedeny mimo obvod osobního nádraží a nezastavují zde.