Kompletní rozhovor najdete zde. Na videu najdete odpověď na otázku: Na co nejčastěji umíráme v Ústeckém kraji?

Lenka: Jaká nemoc nyní nejvíce trápí lidi na Ústecku?
V dnešním období v důsledku velkých výkyvů teplot je to viróza.

Karel: Nechal jste se očkovat proti prasečí chřipce? Nebo proti něčemu jinému?
Já osobně jsem se nechal očkovat proti takzvané normální chřipce a proti prasečí ne, protože pracovníci hygienické stanice nebyli vybráni mezi osoby, kterým bylo očkování nařízeno.

Zdeněk: Chci se zeptat na otázku týkající se koupání ve venkovních nádržích. Jak hodně jsou nebezpečné pro člověka sinice?
Problematikou koupání ve venkovních nádržích se zabýváme a kvalita vody v těchto nádržích je na webových stránkách Krajské hygienické stanice. Sinice jsou pro člověka nebezpečné, hlavně u oslabených jedinců, kteří mají onemocnění kůže a v masivním výskytu ve vodě mohou onemocnění kůže způsobit i u zdravého jedince.

Ota Gonda: Jaká pohlavní nemoc je nyní nejvíce rozšířená na Ústecku? A proč?
Nejvíce rozšířená je kapavka. A to v důsledku nechráněného styku určitých skupin obyvatelstva. A navíc nemocní nedodržují následá doporučení svých ošetřujících lékařů.

Mirka: Dotýká se hygiena nějak vás v osobním životě? Cítíte nějakou profesionální deformaci?
V hygienické službě pracuji už 35 let. Prošel jsem různými odděleními a určitě to na mém chování zanechalo nějaké stopy. Například mi vadí, když kuchař při přípravě jídla kouří. Jsem totiž odnaučený kuřák a tohle mi opravdu vadí.