Na systém splátkového financování přešly v poslední době i autoškoly na Děčínsku.

Pokud člověk potřebuje řidičák a nemá potřebnou hotovost, stačí se přihlásit do kurzu a zaplatit první splátku.

„Podmínkou je však to, aby celou částku za absolvování autoškoly zaplatil do termínu závěrečných zkoušek,“ řekl majitel autoškoly ve Varnsdorfu Roman Roubíček.

Toto řešení je pro většinu lidí velmi výhodné. V letošním roce se totiž ceny za řidičáky opět posunuly směrem nahoru. Naštěstí ne u všech autoškol.
„V naší autoškole jsme nezdražovali. U nás stojí řidičák na osobní automobil stále 6 900 korun,“ tvrdil další majitel varnsdorfské autoškoly Jan Kouřil.
Většina autoškol poskytuje slevy pro studenty. Po předložení dokladu o studiu můžete získat slevu v rozmezí pěti set až tisíce korun.

„Slevy studentům? Proč? Vždyť dnešní student je kolikrát bohatší než pracující člověk,“ smála se Irena Kerberová, majitelka jedné z děčínských autoškol. Dodala, že proti loňskému roku byla její firma nucena trochu podražit. „Z původních 6 900 korun stojí dnes u nás řidičák pro skupinu B 7 200 korun,“ řekla Kerberová. Pochlubila se, že v její autoškole se žákům instruktoři nadstandardně věnují. „Po více než pětadvaceti letech, co tuto práci dělám, upřednostňuji takový rodinný přístup k výuce. Vše probíhá v klidné a přátelské atmosféře, dělám konkrétní výklad k vyhlášce. Tím se výuka stává pro žáky daleko srozumitelnější a příjemnější,“ dodala Kerberová.

K získání řidičského průkazu na osobní automobil stráví adept řidičského umění v autoškole šest týdnů, maximálně osmnáct měsíců a na Děčínsku zaplatí zhruba mezi 6 900 až 9 000 korunami. Některé autoškoly nabízejí i několik nadstandardních služeb jako je zapůjčování učebnic a testových otázek. Někde nechybí ani fotoslužba.