Výjimečná data vždy lákala snoubence k uzavření sňatku. V letošním roce se jim naskytne hned několik příležitostí.

Zvýšený zájem o některé dny se zajímavým datem zaznamenaly i děčínské matriky. Už teď v únoru si někteří snoubenci rezervují termín na pátek 8. srpna.

Na děčínském magistrátě si do dnešních dnů na pátek 8. 8. 2008 rezervovalo svatební obřad pět párů. „Další zájem snoubenců však s tak velkým časovým předstihem nedokážeme předpovědět,“ uvedla mluvčí děčínského magistrátu Barbora Vechová. Doplnila, že o dvojkové datumy jako 2. 2. 2008 či 22. 2. 2008 zatím neprojevovali svatebčané mimořádný zájem. „Uplynulou sobotu 2. 2. byl zcela standardní počet svateb. Ani datum 22. 2. zatím nevyvolává mezi svatebčany mimořádný zájem,“ pokračovala Barbora Vechová. Doplnila, že je již takřka tradicí, že shodná čísla v datu snoubence přitahují více než v jiných termínech. „Naposledy se jednalo o datum 7. 7. 2007,“ dodala mluvčí děčínského magistrátu.

I ve Varnsdorfu je o srpnový termín zájem. „Už teď máme nahlášeny dvě svatby na pátek 8. 8. 2008. Svatebčané nevyžadují žádné speciality. Půjde o klasické obřady,“ uvedla pracovnice varnsdorfského městského úřadu Romana Macová. Doplnila, že i v loňském roce svatebčané projevovali zájem o výjimečné termíny, především o 7. 7. 2007 a 20. 7. 2007. Podle Romany Macové zatím svatebčané neměli zájem o obřady ve dnech 2. 2. 2008 a 22. 2. 2008. „V sobotu 2. února jsme neměli žádnou svatbu a ani dvojkové datum 22. 2. 2008 zatím svatebčany nepřilákalo. Nemáme rezervovaný jediný svatební obřad,“ řekla Romana Macová.

Astroložka a numeroložka Helena Šimůnková z Peruce uvedla, že pro vztah uzavřený 8. 8. 2008 je na prvním místě materiální zajištění a velká ctižádost. „Bohužel také pocity neomylnosti, což je ve vztahu problém. Úkolem pro tento pár je pokora, uznání chyb a opravdu se opřít o toho druhého, když potřebujeme pomoci,“ vysvětlila Helena Šimůnková. Doplnila, že toto spojení vyžaduje velké úsilí a takt. Vše se dá zvládnout, pokud budou oba chtít.

Pro páry, které se rozhodnou uzavřít sňatek 22. 2. 2008, by mělo podle astroložky platit, že v těchto vztazích bude převládat klid, moudrost a vnitřní harmonie. „Tyto páry jsou oblíbené u přátel a dokáží žít naplno podle vlastního přesvědčení. Nebudou se honit za materiálním ziskem na úkor rodiny a přátel. Rádi budou žít v klidu a pohodě. Pozor jen na úzkosti a nedůvěru,“ řekla numeroložka Helena Šimůnková. Doplnila, sdílená radost, ale také starost, je úkolem pro tento pár.

Astroložka však ještě uvedla, že tento výklad je pouze orientační. „Záleží na mnoha aspektech jako je znamení, ve kterých se lidé narodily, jménu a příjmení a jiných. Důležitou součástí je také to, jak se lidé umějí, nebo neumějí vypořádat s nástrahami společného života,“ dodala Helena Šimůnková.