Leden

Aktivisté začali boj proti zrušení Kozí dráhy – trati vedoucí z Děčína do Oldřichova u Duchcova. Založili občanská sdružení, organizují petiční akce. Aktivisté nechtějí, aby namísto dráhy tudy vedla přeložka k dálnici D8. Obávají se nadměrného hluku prachu z kamionové dopravy, jež by narušily životní prostředí.

Únor

Dobrná začala mít problémy s dluhy. Firma, která začala stavět vodovod, odvedla práce za čtyři miliony. Zaplaceno nedostala, a tak se stavba zastavila. Celková zadluženost Dobrné překročila sedmimilionovou hranici. Nyní má obec obstavený majetek, věci zabavil exekutor.

Březen

Skoro milion a čtyři sta tisíc korun bude muset vyplatit město Rumburk svému bývalému veliteli dobrovolných hasičů Karlu Dvorskému. Město totiž prohrálo soudní spor o platnost výpovědi. Dvorskému musí vyplatit ušlou mzdu i s úroky. Částka půjde z městského rozpočtu z rezervního fondu. Za poslední tři roky je to už třetí soud v obdobné záležitosti, který město prohrálo.

Duben

Šluknovští strážníci veršovali o Romech. Báseň, jež líčí Romy coby zloděje, otiskly radniční noviny. Jedna ze slok zní: Bude zima, bude mráz, kam se more, kam schováš,uhlí, dřevo, to nemáš a bráchu v kriminále máš. Starosta veršující básníky potrestal domluvou.

Květen

V Děčíně začala veřejná diskuze o budoucnosti koupaliště pod zámkem. Koncem června pak zastupitelé rozhodovali o tom, jestli se tam má vrátit koupaliště, které poničila povodeň v roce 2002, nebo v daném místě dojde jen k parkovým či jiným úpravám. Zpracováním projektové dokumentace město pověřilo odborníky z Výzkumného ústavu pro krajinu a okrasné zahradnictví v Průhonicích.

Červen

V děčínské čtvrti Bynov natočila parta mladíků video, na kterém kouří zřejmě marihuanu. Video vystavili na internetu
Hulit přes flašku? To byl název videoklipu, jenž se objevil na internetových stránkách. Účinkují na něm mladíci z Děčína – Bynova a pravděpodobně kouří marihuanu. Láhev používají místo dýmky.

Červenec

Kůrovec hrozí kalamitou i v lesích Děčínska.Snažení lesníků komplikují lidé, kteří ničí lapače na škůdce. Do nejvíce postižených oblastí jako je oblast Chlumu, Lesné, Chmelníku a Popovického vrchu, jich lesníci rozmístili několik desítek.

Srpen

Hospodaření výrobce obráběcích strojů TOS Varnsdorf loni skončilo ziskem 109,2 milionu korun. Je to téměř o pětačtyřicet milionů korun více než v předchozím roce. Na dobrých hospodářských výsledcích se projevuje především nárůst tržeb v posledních letech. Loňské tržby dosáhly 1,62 miliardy korun, rok před tím to bylo 1,24 miliardy korun.

Září

Pouze dvou středních škol na Děčínsku se dotkla letos optimalizace školství. Ve Šluknově se sloučila střední odborná škola sociální se střední lesnickou školou. Od začátku nového školního roku fungují pod názvem Střední lesnická škola a střední odborná škola sociální ve Šluknově. Páteřní školou, tedy tou, která přebírá nástupnictví za obě, je škola lesnická. Pro studenty to ale vůbec nic neznamená, dostane se jim totožného vzdělání jako v předešlých letech.

Říjen

Až v motolské nemocnici skončila dvě batolata z Jiřetína pod Jedlovou se závažným onemocněním, další dítě vyvázlo s menšími obtížemi. Děti zvracely a měly průjem, u jednoho z chlapců se objevila i krev v moči. Nemoc způsobila jedna z nebezpečných bakterií Escherichia coli. Nakažlivá bakterie E-Coli O26 však nepocházela z vody. Dokázaly to rozbory tamní vody. Krajská hygienická stanice přesto nechala jeden z jiřetínských pramenů odstavit. Důvodem byl minimální výskyt bakterií. Ty však nejsou totožné s těmi, kterými se nakazily děti. „Chtěli jsme mít jistotu,“ řekl krajský hygienik Josef Trmal.

Listopad

Za své vzal historicky ceněný objekt renesanční tvrze v Děčíně nedaleko Tesca. Zboural ho podnikatel Roman Abraham. V místě chce vybudovat centrum pro kutily a zahrádkáře. Mnozí ho označují za barbara, jenž ničí památky ve městě. Přitom ještě než objekt koupil, si zjistil, zda je zapsaný v seznamu chráněných kulturních památek. Nebyl. Kdosi, zřejmě památkáři, ho tam nenechali zapsat.

Prosinec

Skláři zůstali bez peněz. Nejstarší středoevropskou huť v Chřibské na Děčínsku koupila firma, která nechala výrobu zastavit. Poněkud smutné vánoční svátky čekaly pracovníky nejstarší evropské sklárny v Chřibské. Huť, která vyráběla sklo nepřetržitě od roku 1414, totiž zůstává už několik měsíců vyhaslá. A další osud desítek sklářů a dalších zaměstnanců zřejmě nového vlastníka sklárny nezajímá. Lidé si myslí, že situace je lhostejná i bývalým majitelům.