Ani na Silvestra a na Nový rok nemusí obyvatelé Děčínska zůstat sedět doma. Některé kulturní a sportovní stánky mají dveře otevřené i v tyto dny.
Například děčínská zoologická zahrada připravila pro své návštěvníky na 1. ledna speciální akci. „Všichni lidé, kteří v tento den přijdou, mají vstup zdarma. To platí nejen pro děti, ale i dospělé,“ řekla mluvčí ZOO Děčín Alena Houšková.

Děčínské kino Sněžník nebude promítat pouze na Silvestra. Prvního ledna už program běží podle plánu. „ Promítáme večer od půl šesté a od osmi hodin. Pro diváky máme připraven film Zlatý kompas,“ řekla pokladní Jadwiga Frantová.

Doplnila, že kino Sněžník je divákům k dispozici po celý rok kromě dvou dnů, a to Štědrého dne a Silvestra.

Ani plavecké bazény v děčínském okrese nezavřou své dveře zcela úplně. Například v rumburském plaveckém bazénu bude zavřeno pouze na Nový rok. Na Silvestra si však lidé mohou přijít zaplavat od deseti do čtrnácti hodin odpoledne.

Oproti tomu však děčínská plavecká hala bude mít po oba dva dny zavřeno.

Stejně je tomu i u varnsdorfského plaveckého bazénu. „Na Silvestra a na Nový rok je zavřeno. Od 2. ledna máme otevřeno v tradičních otevíracích hodinách,“ řekl plavčík a strojník Jiří Žampach.

Muzea na Děčínsku však lidé na Silvestra a na Nový rok nenavštíví. „V tyto dny jsou naše muzea uzavřena., Týká se to muzea v Rumburku, Varnsdorfu i v Děčíně,“ řekl ředitel Oblastního muzea v Děčíně Milan Rosenkranc.

Doplnil, že od 2. ledna budou všechna muzea na Děčínsku otevřena v obvyklých návštěvních hodinách.

„Návštěvníci děčínského muzea mají do 13. ledna poslední možnost vidět vánoční výstavu historických betlémů a soubornou výstavu děčínského rodáka malíře Rudolfa Vejrycha. A do konce ledna je otevřena výstava zapůjčená z pražského národního muzea Člověk - nepřítel i samaritán,“ dodal Milan Rosenkranc.

Muzejní expozice na děčínském zámku je až do měsíce března uzavřena z provozních důvodů.