Lyžařská střediska v děčínském okrese a nejbližší blízkosti v současnosti čekají na sníh.

„Nelyžujeme, protože není sníh. A děla na umělé zasněžování zatím k dispozici nemáme. Počítáme, že nejpozději do dvou let bychom už je měli mít,“ řekl předseda TJ Slovan Varnsdorf Jiří Žďárský ze Ski areálu na Jedlové u Jiřetína pod Jedlovou.

Doplnil, že jakmile napadne patnáct až dvacet centimetrů sněhu, je Tělovýchovná jednota Varnsdorf připravena vleky spustit. „A to jak na sjezdovce na Jedlovou, tak i na Mezičkách,“ dodal Jiří Žďárský.

I ve Ski areálu Luž v Horní Světlé zatím nemohou lyžaři vyjet. „Sezona pro nás začala velmi nadějně. Na konci listopadu a začátku prosince jsme vleky rozjeli asi na dvacet dní. Nyní už zase stojíme a čekáme na sníh,“ řekla vedoucí Hana Doskočilová ze Ski areálu Luž v Horní Světlé. Doplnila, že děla na umělé zasněžování nemají.

Starosta Horního Podluží Karel Kopecký uvedl, že v současnosti už uměle zasněžují. „Jezdíme od devíti ráno do osmi do večera,“ řekl Karel Kopecký. Doplnil, že je v provozu hlavní sjezdovka i lyžařská škola. Na přírodní sníh, ale také čekají. Na sjezdovce leží asi čtyřicet centimetrů technického sněhu.