První dražbu psů má za sebou děčínský útulek pro opuštěná zvířata. Včera tu dražili dva psy, německého ovčáka Dana a křížence ridgbecka Rona.
„Psi tu jsou od srpna, majitelka, které jsme zvířata odebrali, bránila exekuci a několikrát se odvolávala,“ vysvětlila šéfová útulku Evelína Jahelková. Vyvolávací cena za jednoho psa byla padesát korun.

Exekutor Ladislav Miko, jenž na regule dražby dohlížel, vysvětlil, že cena je nízká kvůli tomu, aby se psi dostali rychle do dobrých rukou. „Neodebrali jsme je kvůli dluhům, ale protože se o ně neuměla řádně postarat,“ vysvětlil Mika.

Dražba byla rychlá. Přihlásil se totiž jediný člověk, majitel bezpečnostní agentury a kynolog Břetislav Šváb.

„Psy mám vlastně jako výrobní prostředek psy zaměstnám,“ vysvětlil Šváb. Nebyl to však jediný důvod, proč se o zvířata ucházel. „Původně jsem chtěl jenom toho ovčáka, ale v útulku mě umluvili, abych si vzal oba. Moc práce s tím neměli, postarám se o ně, bylo mi jich líto,“ přiznal Šváb.

Psům se dostane řádného výcviku, protože jejich nový majitel je odborník, jenž se výchovou psů zabývá a dokonce vlastní i hotel pro psy.

S dražbou byla spokojená i Evelína Jahelková. „Vím, že o zvířata se jejich nový majitel dobře postará,“ poznamenala.