Je zřejmé, že pětatřicet kluků a děvčat z českokamenického dětského domova Země dětí umí s Ježíškem docela dobře komunikovat. Prostě mu napsali, co by jim udělalo pod vánočním stromečkem radost. Pan Ježíšek odpověděl, že toho shánění má letos nějak moc, ale má dobré spojence v Janově. Tam ať se děti se svým doprovodem rozjedou, dárky jsou připravené v hotelu U zeleného stromu. A v sobotu odpoledne fakt byly.

„Samozřejmě jsme chtěli to těšení tak trošičku natáhnout a zároveň udělat patřičně sváteční. Proto jsme přichystali štědrovečerní posezení se vším všudy,“ vysvětlila Barbora Vechová coby duchovní vůdce občanského sdružení Vzdušné lázně Janov. To se svého ježíšovského poslání zhostilo i díky desítkám spřízněných duší a jejich finančním příspěvkům i materiálním darům. Českokamenické děti si pobytu v Janově užívaly se vším všudy už od prvních chvil. „Ta polévka byla opravdu vynikající,“ chválila hovězí vývar sedmiletá Anetka Plotová. Za nějakou hodinku se společně se svým dvojčetem, sestřičkou Mirkou, už radovala ze zimních šněrovacích bot. Právě takové si přály.

Janovské sdružení nazvalo svoji akci Vánočním stromem snů a přání. Snít nemusel nikdo z obdarovaných, vyplnila se totiž všechna vzkázaná přání. I v případě těch, která se jevila jako poněkud netradiční.

A tak v Janově pod stromečkem cinkalo i nádobí, zavoněla kosmetika, ale také se tam objevilo žehlicí prkno, froté ručníky a nebo dětské kolo. „To je bezva, zrovna takové jsem chtěl,“ jásal skoro čtyřletý Koloman Balog, který pár chvil před tím, než dostal vysněný ježískovský dárek, zval všechny do Betléma. Docela stylově, koledu odzpíval na stole.

„Tady jsou skoro všechna slova zbytečná. Podívejte se, jakou mají všichni radost. Ti naši nejmenší se těšili už od rána a teď si užívají té báječné vánoční idylky, kterou našemu domovu janovští hostitelé přichystali. Fakt nádhera,“ neskrývala dojetí vychovatelka Vladimíra Veselá.