Úspěchy na mnoha turnajích sklízejí mladí boxeři Sportovního klubu děčínské městské policie. Naposledy před několika dny přivezli medaile z mezinárodního turnaje v Polsku. Sportovní klub, který při městské policii funguje druhým rokem, se věnuje především práci s mládeží a zaměřuje se i na děti ze sociálně znevýhodněných skupin.

„Přímá práce s takovou mládeží je jednou z nejúčinnějších forem prevence kriminality. Jde často o kluky bez dostatečného zázemí. My jsme se rozhodli dát jim šanci a pomoci tak tomu, aby se v budoucnu nedostali do konfliktu se zákonem. Ukazujeme jim, jak účelně trávit volný čas, v tomto případě sportováním. V neposlední řadě jsou tréninky určitým řádem, který jim do života vnášíme a který musí dodržovat, což je pro další život nesmírně důležité,“ zdůraznil trenér Václav Němeček. V současné době má klub pětadvacet členů ve věkovém rozpětí od deseti do osmnácti let. Všichni sportovci, kteří spadají pod městskou policii, mají na rozdíl od běžných sportovních klubů, tréninky zdarma. „Přeci jen si uvědomujeme, že jsou často z rodin, kde není peněz nazbyt. To ale neznamená, že by tito kluci neměli mít stejné podmínky jako jejich vrstevníci. Rozhodně to ale neznamená, že bychom vychovávali nějaké rváče, kteří mohou to, co je naučíme zneužít. Důsledně dbáme na to, aby šlo o bezproblémové jedince. Případné problémy bychom velice rychle a razantně vyřešili,“ dodal trenér Němeček.

Sportovní klub funguje při městské policii zejména díky magistrátu, který volnočasové aktivity mládeže podporuje. „K dispozici tak jsou jednak prostory pro tréninky, jednak materiál a vybavení tělocvičny. Jedná se určitě o účelně vynaložené peníze. Sportovní klub je tak výrazným doplňkem naší preventivní činnosti na školách, které se dva ze strážníků věnují úspěšně již několik let,“ poznamenal ředitel děčínské městské policie Marcel Horák. Připomněl, že aktivity sportovního klubu nekončí jen u boxu, ale zahrnují širší škálu aktivit. Městská policie například každoročně organizuje turnaj bezpečnostních sborů v sálové kopané. „K dalším aktivitám patří kondiční cvičení, ale i kurzy sebeobrany pro pracovnice magistrátu nebo příslušníky Policie ČR. Opomenout samozřejmě nesmím ani pravidelný výcvik strážníků, ke kterému zmíněná tělocvična s posilovnou samozřejmě slouží,“ dodal ředitel.