V současné době, kdy se zdražuje plyn, elektřina, mléčné výrobky, pečivo a jiné potraviny, restaurace na Děčínsku zvyšovat ceny příliš
nebudou. Zatím se ceny zvedly jen u piva.

„Jelikož pivovary zdražily o dvě koruny pivo Plzeň, tak i my jsme tedy museli cenu navýšit, a to o tři koruny,“ řekla majitelka restaurace Ve Dvoře v Děčíně Marie Nováková. Dodala, že tento krok podnikli asi před dvěma měsíci. Jídlo a jiné nápoje zdražovat nebudou. A zatím to ani nechystají.
V restauraci v Mikulášovicích také zvýšili cenu piva. Nic jiného prozatím nezdražují a ani se k tomu nechystají.

„Pivo jsme zdražili před měsícem o korunu a padesát haléřů,“ řekla majitelka restaurace U Vladařů v Mikulášovicích Libuše Vladařová.

Restaurace ve Varnsdorfu ceny zvedat zatím nebude, protože jsou v provozu teprve chvíli a potřebují novou klientelu. „Možná, že ceny upravíme až v novém roce. Zatím vůbec nemůžeme říci kdy a o kolik to bude,“ řekla provozní restaurace Fontána ve Varnsdorfu Eva Ptáčková.

V restauraci v Rumburku ceny zvýšili už nyní, ale jen o pár korun.

„Teď jsme zdražili jen o dvě až tři koruny každé jídlo. Není to nijak moc,“ řekla majitelka restaurace Pod Terasou v Rumburku Věra Vodáková. Doplnila, že po novém roce budou ceny zvyšovat asi o deset korun za jídlo. Změny už mají zapsané v jídelních lístcích, protože je to povinnost.