Stoprocentně úspěšný byl děčínský poslanec za ODS Vladimír Šoltys při rozdělování peněz ze státního rozpočtu na příští rok.

Na Děčínsku o státní peníze žádaly tři subjekty, a to o více než pět a půl milionu korun .

„Jsem moc rád, že se mi podařilo získat peníze pro všechny tři projekty. Každá koruna, která přijde do našeho regionu, má obrovskou hodnotu,“ zhodnotil svůj úspěch poslanec Vladimír Šoltys. Dodal, že tajně ve stoprocentní úspěšnost doufal.

Interaktivní učebnu, jazykovou učebnu a učebny pro keramickou dílnu, tak za státní peníze může začít v příštím roce budovat vedení školy na Máchově náměstí v Děčíně. Škola žádala o tři miliony tři sta tisíc korun na rekonstrukci půdních prostor.

„Jsem moc ráda, že se nám podařilo peníze získat, již čtyři roky je bezúspěšně sháním a konečně se zadařilo,“ neskrývala radost ředitelka základní školy Alena Zemanová.

Doplnila, že výstavba nových učeben pomůže vyřešit dlouholetý problém s jejich nedostatkem. O potřebné prostory škola přišla, když se jedné z budov musela vzdát ve prospěch speciální školy. První fázi rekonstrukce půdních prostor má již škola za sebou. Ze státních peněz by měli financovat závěrečnou fázi.

Z peněz se může radovat i další škola, a to ve Varnsdorfu. „Zatím neznám přesné podmínky, za kterých budeme moci peníze využít, ale doufám, že během příštího roku bude mít škola nové dveře i okna,“ řekla ředitelka Základní školy Edisonova ve Varnsdorfu Irena Jirsáková.

Dodala, že stoprocentní vlnu radosti si dopřeje, až budou peníze na účtu a ona jich bude moci pro zvelebení školy plně využít. Škola žádala o jeden milion sto dvacet pět tisíc korun na výměnu oken a dveří.

Občanské sdružení za rozvoj sportu a tělovýchovy v Janově žádalo prostřednictvím děčínského poslance o jeden milion dvě stě tisíc korun.
Za tyto peníze chtějí oplotit sportovní plochy a nakoupit strojní vybavení pro údržbu sportovních ploch a sportovní náčiní. Dále ze státních peněz hodlají financovat sportovní aktivity v oblasti Českého Švýcarska.