Již druhým rokem přispívají žáci dolnopoustevenské základní školy na podporu vzdělání adoptované africké dívky. S nápadem adoptovat si africkou dívku přišly děti z dnes již deváté třídy. Na internetových stránkách agentury Čeští humanisté, si žáci vybrali osmiletou africkou dívku. Té se rozhodli přispívat na vzdělání. Školáci musí ročně vybrat sedm tisíc korun, aby této sumy dosáhli co nejsnadněji, rozhodli se pro sběr tříděného papíru. V letošním roce mohou děti nosit papír v období od devatenáctého do dvaadvacátého listopadu. „Loni jsme pořádali sbírku. Každý mohl přispět dle svých možností. Na konci školního roku jsme pak pořádali ještě sběr papíru,“ řekla ředitelka Základní školy v Dolní Poustevně Jaroslava Vodáková. Dodala, že do sběru se zapojila většina žáků jak z prvního, tak z druhého stupně základní školy.

Sběr tříděného papíru se v loňském roce škole vyplatil. Podařilo se jim dát dohromady částku ve výši tisíc pět set korun.

V průběhu měsíce prosince jedou pracovníci agentury Čeští humanisté do Afriky. Škole přislíbili, že žákům přivezou fotky a informace o jejich adoptované dívce a o prostředí ve kterém vyrůstá.