Budoucí kadeřnice, číšníci, truhláři a mnozí další řemeslníci. Ti všichni se dnes chtějí předvést na akci „Jsme tu pro Vás“, kterou pořádá Střední škola řemesel a služeb Děčín. Začíná v deset hodin v prostorách kulturního domu Střelnice a bude pokračovat až do čtvrtka sedmnácti hodin. Škola si od akce slibuje, že se v tom nejlepším světle předvede obyvatelům Děčína. Hlavní součástí přehlídky je pokus o zápis do knihy rekordů. Na ten budou dohlížet členové agentury Dobrý den. Studenti, kantoři i veřejnost se pokusí vytvořit rekord v délce dezertu. „Dezert se peče v srnčích formách, pak se krájí na plátky a opět se k sobě lepí krémem. Studenti, zaměstnanci, ale i lidé, kteří se na přehlídku přijdou podívat, mohou doma upéct svůj vlastní metrový dezert a přinést ho na Střelnici, kde ho cukráři přilepí,“ uvedla kantorka Viera Nusserová, jedna z hlavních organizátorek akce. Dodala, že účastníci musí nalepit více jak čtyřicet dva metrů dezertu, tato délka, je totiž poslední zaznamenanou.
Pomáhat v tvorbě rekordu budou i další učni, třeba kadeřnice. „Nestíháme ale péct, doma to za nás dělají babičky či maminky,“ tvrdily shodně učnice z oboru kadeřník. Ty chtějí na akci návštěvníkům předvést, co se ve škole naučily. Mnozí z nich budou jistě překvapeni, co zvládneme,“ pochlubily se zručností budoucí kadeřnice.
„Další perličkou, která je pro návštěvníky připravena, je hudební a představení, které si připravil náš divadelní kroužek,“ doplnila Nusserová. Doufá, že prezentační akce pomůže v očích široké veřejnosti školu představit jako prestižní a studentům pomůže najít uplatnění ve svém oboru.