K prvnímu odvetnému utkání základní části II. národní hokejové ligy zajížděl HC Děčín do hlavního města, kde se v sobotu střetl s místní Kobrou.
Kobra Praha – HC Děčín
2:3 pp (2:2, 0:0, 0:0 – 0:1)
První vzájemné zářiové měření sil jmenovaných soupeřů na děčínském zimáku skončilo vydřenou výhrou domácího celku, který věděl, že to v Praze nebude mít vůbec lehké. Předpoklady se potvrdily, utkání bylo těžké a dlouho vyrovnané. Hosté si nakonec díky přesnému zásahu Postla na konci prodloužení odvezli dva body.
Do utkání nastoupil Děčín v překopané sestavě a od začátku si vytvořil převahu. Tu vyjádřil dvěma brankami Tomeček a vypadalo to velmi dobře. Jenže domácím se podařilo ještě do konce první části vyrovnat. Nejprve se trefili díky šťastné teči, a poté proměnili pět vteřin před první sirénou samostatný nájezd.
Inkasované góly hosty poněkud rozhodil a ve druhé části to nebylo ono. „Kobra nastřelila dvě tyče a dost nás ve druhé třetině podržel brankář Zámostný,“ řekl hrající sekretář děčínského klubu Jan Havlíček.
O přestávce před poslední třetinou trenéři opět zamíchali sestavou, když se vrátili k osvědčeným formacím, a Děčín měl převahu. Branky z ní ale nevytěžil a duel dospěl do prodloužení. Ani v něm to nevypadalo, že by se mělo něco změnit. Když už se zdálo, že dojde na samostatné nájezdy ujela dvojice Stibor – Postl a druhý jmenovaný zařídil zhruba patnáct vteřin před koncem, přesnou střelou dva body pro hosty.
Branky Děčína: Tomeček 2, Postl.
HC Děčín: Zámostný – Bedan, Stezka – Havlíček, Mašek – Sádosvký, Třeštík – Kučera – Preussler, Štverák, Filipovský – Hříbal, Gergel, Tomeček – O. Luka, Stibor, Postl – Myšík, Chvátal.