Do první prosincové neděle totiž už mnoho času nezbývá a právě začátek adventu se stal vyvoleným dnem pro uspořádání netradiční burzy.
„Připravujeme předvánoční prodejní výstavu, na které budou lidé moci k prodeji nabízet cokoliv, o čem si myslí, že bude mezi kupujícími zájem. Oslovili jsme spoustu místních žen i mužů, o kterých víme, že dokáží dělat pěkné věci na vánoční výzdobu, ale i nejrůznější další užitečné výrobky,“ vysvětluje šéfka kytlického klubu šikovných rukou Monika Hladíková. Sama plete košíky.
„Právě během těch našich společných setkávání ve vyhrazených prostorách zdejší bývalé školy jsem se už mockrát přesvědčila o tom, že mezi místními obyvateli je dost kreativních lidí. Nápadům, čím se budou chtít na výstavě pochlubit a nabízet pro potěšení druhých k prodeji, se meze nekladou,“ zdůrazňuje jedna z iniciátorek připravované výstavy. Desetiprocentní podíl ze všeho, co se na předvánočním jarmarku v Kytlicích prodá, si ponechají organizátoři adventní akce.
„Získáme tak zase nějaké peníze na činnost našeho klubu i další aktivity. Myslím, že velice zdařilou byla prázdninová výstava uspořádaná ke dvoustému padesátému výročí založení naší obce,“ připomíná Monika Hladíková.
Novinkou kytlického kulturního dění se stane oživení loutkového divadla. Obnovení scény si vyžádá ještě spoustu práce, spojené hlavně s úklidem a úpravami sálu. Aby byl využitelný i v zimním čase a bylo tam teplo, musí dojít k vyvložkování komína. „Pak musíme nějakou dobu pořád topit a zase větrat, protože ty prostory jsou zatím takové zatuchlé. Věřím, že se nám podaří vše zvládnout tak, aby tam bylo příjemně a útulno,“ tvrdí dobrá duše kytlického kulturního a zájmového dění Marie Hladíková.