Za suverénní drzost, s jakou uváděl v omyl kdekoho, si u mnohých lidí získal sympatie. Další ho mají za blázna či podivína. Strávil několik měsíců ve vyšetřovací vazbě a za cestování po světě gratis mu pak soud vyměřil čtyři sta hodin obecně prospěšných prací.
„Polovinu trestu mám za sebou a teď umazávám tu druhou půlku. Jezdím do Jiřetína pod Jedlovou, kde děčínský dům dětí a mládeže opravuje areál bývalého rekreačního střediska,“ popisuje Kohout, Tvrdí, že vzít do ruky krumpáč nebo lopatu mu problémy nedělá. Ti, kteří na výkon jeho alternativního trestu dohlíží, jsou ale při hodnocení opatrnější. Pořád ho prý svrbí jazyk a víc radí a ostatní zdržuje, než maká.
„S odstupem času už vím, že bych se asi k podobným podvodným kouskům, které mám na triku, neodvážil. Mám přece jenom jiné starosti. Proměnit podmíněný trest za pobyt ve vězení se mi nechce. Oženil jsem se a nechtěl bych, aby manželka Hanka a dcera Eliška, které byly dva měsíce, zůstaly samy,“ říká Lukáš, který ale v minulosti se stejnou přesvědčivostí například mystifikoval média tím, že se vydával za mluvčího technoparty Czechtech. O svých výletech po světě napsal dokonce knihu Falešný asistent na křídlech parlamentu a mimo jiné byl hostem talkshow moderátora Jana Krause Uvolněte se, prosím ! Česká televize pak čelila spršce kritiky za to, že Kohout a jemu podobní výtečníci a podvodníčci nepatří na obrazovku, ale do kriminálu. „Já tyhle dohady neřeším. Napálil jsem spoustu lidí a poznal tolik zemí jako v mém věku málokdo. Tím, že jsem mohl cestovat po světě zadarmo, jsem vlastně ukázal, jak vlastně v Parlamentu fungují či spíše nefungují kontrolní mechanismy. Mým fíglům je konec. Je to za mnou a dám si v dalším životě velký pozor na to, abych nesklouzl někam za hranu zákona,“ dodává Lukáš Kohout.