Pro návštěvníky je připravena ochutnávka biovína. Vstupné je zdarma.
V rámci podzimního cyklu besed s ekologickým zaměřením nazvaných Zelené čtvrtky, pořádaných obecně prospěšnou společností České Švýcarsko, vás její organizátoři srdečně zvou na zajímavou akci, věnovanou tématu biopotravin. Toto setkání proběhne v ZooKlubu expozice Rajské ostrovy na Teplické ulici pod zoologickou zahradou v Děčíně. Lektorky z pražské Pro-Bio Ligy, Lenka Sehnalová a Kateřina Čapounová přivezou na ukázku i ochutnání různé druhy biovína a biopotravin.
Návštěvníci se dozvědí, čím biopotraviny prospívají lidskému zdraví a řadu dalších zajímavostí o tomto druhu stravy. Prostor zde budou mít samozřejmě i dotazy na toto téma. Po skončení besedy mohou lidé využít možnosti zakoupení biovína z úrodných moravských vinic rodiny Peřinových a zpříjemnit si tak doma nadcházející sychravé podzimní dny.
Aktivity ekoporadny jsou financovány Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci projektu „Informačně –vzdělávací systém v chráněných územích Českého Švýcarska“. O týden později, tedy 15. listopadu, čeká návštěvníky v ZooKlubu beseda na zcela jiné téma.
Přednášejícím se pro tentokrát stane výtvarník a animátor Boris Masník, který povypráví o animaci zvířat. Beseda nazvaná Boris Masník a jeho animovaná zvířata začíná v ZooKlubu v 17.30 hodin.
Ve čtvrtek 22. listopadu zavítají příchozí s kameramanem a cestovatelem Jiřím Bálkem na sever čtvrtého největšího ostrova na světě - na Madagaskar.
Zajímavé povídání doplní spoustou fotografií, které pořídil na svých cestách po tomto kousku země.