Už několik let chybí v Děčíně dětské dopravní hřiště. Z původního záměru vybudovat dopravní hřiště na Kamenické ulici zatím sešlo. Nyní se snad blýská na lepší časy. Hřiště by mohlo vzniknout na školním pozemku Základní školy v Želenicích. V provozu by mohlo být přibližně od září.
Podle ředitele školy Miroslava Kettnera je sice vše v samém počátku, ale na dobré cestě ke zdárnému konci. „Naše škola by kromě oploceného areálu poskytla zázemí s jednou učebnou, projektorem a samozřejmě sociálním zařízením,“ uvedl ředitel Miroslav Kettner. Doplnil, že na výstavbě hřiště se bude podílet teplický projektant Václav Veverka, který má s výstavbou dopravních hřišť zkušenosti.
„Připravil i teplické dopravní hřiště, které bylo otevřeno v říjnu. Geografické zaměření a mapové podklady připraví děčínské geodetické středisko,“ pokračoval Kettner.
Výstavba by vyšla přibližně na osm milionů korun a o dotace bude město žádat z evropských fondů.
Na provozu dopravního hřiště se budou podílet i děčínští policisté. Postarali by se o dodání dopravních značek a o dopravní výchovu. „Myslím, že dopravní hřiště je velmi důležité. Dnes už není výjimkou, že žáci ve třetí třídě neznají běžné dopravní značky,“ vysvětlila mluvčí děčínského okresního ředitelství policie Aneta Zdobylaková. Kromě jiného by policisté pro děti připravovali přednášky, besedy a samozřejmě soutěže.
Původní děčínské dětské dopravní hřiště, které stálo v místech u bývalého autobusového nádraží, bylo zrušeno z důvodu výstavby hypermarketu Hypernova už před několika lety. Bývalí radní se tenkrát zavázali, že ho nahradí v brzké době jiným. Náhradní hřiště mělo vyrůst na Kamenické ulici a investor Hypernovy tam už provedl i částečné stavební úpravy.
„Město opakovaně žádalo o dotace avšak bylo bezúspěšné. Bylo by zde potřeba dodělat budovu, kde by bylo školící středisko a ostatní zázemí,“ vysvětlila mluvčí děčínského magistrátu Romana Silvarová.