Tak právě s takovou nabídkou přišel v minulých dnech správce konkursní podstaty zkrachovalého textilního podniku Benar. Nabídka směřovala na benešovskou radnici. A kdo si myslí, že šlo o vstřícný krok benešovským sportovcům, kdy půjde o pronájem plochy za symbolickou částku, je na omylu. Částka, za kterou ho chtěli věřitelé městu pronajmout, vedení radnice doslova šokovala.
„Za škvárové fotbalové hřiště po nás chtějí 100 korun za jeden metr čtvereční bez DPH, což by měsíčně dělalo přibližně 60 tisíc korun. V přepočtu na roční platbu by pak šlo o částku kolem 700 tisíc. Za takovou cenu se v našem městě prodávají pozemky k podnikání,“ kroutil hlavou nad takovou nabídkou benešovský starosta Karel Vrbický. Správce konkurzní podstaty oslovil město formou dopisu, jehož přílohou byla připravená smlouva o pronájmu hřiště. „Nabídku jsme samozřejmě odmítli. Částka je pro nás nepřijatelná. Navíc pokud vím, hřiště využívají fotbalisté pouhé tři až čtyři měsíce v roce, nejčastěji v zimních měsících, jinak trénují na trávě,“ vysvětlil starosta.
“Naše nabídka byla samozřejmě k diskuzi. Při výpočtu výše pronájmu jsme vycházeli z obvyklých částek, za které pozemky pronajímá samo město. Vím, že benešovská radnice měla zájem o odkup hřiště, ale to by pro nás bylo nevýhodné. Nabízeli jsme ho společně s budovou Benaru. Prodejem samotného hřiště bychom majetek bývalého Benaru znehodnotili,“ hájila se správkyně konkurzní podstaty Ludmila Štěpková.
Po negativní odezvě z města, oslovil správce konkurzní podstaty stejnou nabídkou také Městský sportovní klub Benešov nad Ploučnicí. „Pro MSK je návrh rovněž nepřijatelný. Jejich rozpočty jsou většinou našponované. Ani kdyby věřitelé snížili částku za pronájem na polovinu, klub by si to nemohl dovolit,“ řekl starosta. Správkyně se dalšímu jednání o ceně pronájmu nebrání. „V příštím týdnu se sejdeme s vedení sportovního klubu a budeme o výši pronájmu jednat,“ doplnila Štepková.
Dříve Benar hřiště pronajímal sportovcům za symbolickou cenu. Město přitom financuje veškerou údržbu plochy. „Doufám, že se situace uklidní a věřitelé se nad návrhem ještě zamyslí a pomohou tak sportovcům v našem městě. Pokud bychom se na jiném řešení nedohodli, fotbalisté by se se zimním tréninkem museli přesunout na hřiště nad základní školou,“ doplnil starosta.