Podle stávajících předpokladů nabídnou pracovní místa asi stovce lidí.
„V prvním případě jde o firmu, která se zabývá výrobou běžných, ale především exkluzivnějších obalů na léčiva a další produkty. V průmyslové zóně bude rozvíjet své aktivity také nová zinkovna. V ní by měli najít uplatnění zájemci vyučení v nějakém oboru kovovýroby a nebo, alespoň podle informací, které nám poskytli zástupci firmy, šanci získat tam nové zaměstnání mají i lidé bez potřebné kvalifikace. Svěřenou práci mohou dělat po zaučení,“ vysvětlil rumburský starosta Jaroslav Sykáček.
Příchod dalších firem a investorů do průmyslové zóny považuje rumburská radnice za jednu z priorit řešení nezaměstnanosti ve městě a okolí. Bez práce ve Šluknovském výběžku zůstává zhruba tři a půl tisíce lidí, na území Rumburku je to více než tři sta mužů. Mnozí z nich by se mohli uplatnit v zinkovně.
„Fakt, že s nabídkou nových pracovních míst teď přišly firmy specializované na produkci obalové techniky a zinkovou galvanizaci je dobrou zprávou. Za důležité ale považuji, aby průmyslovou zónu oživili ještě další zaměstnavatelé,“ připomněl šéf rumburské pobočky děčínského Úřadu práce Jan Nikodým.