Důvodem bylo zrušení stavebního povolení a nedořešené majetkoprávní vztahy s majiteli pozemků.
„Plánovali jsme areál celkově vylepšit. Chtěli jsme postavit nový vlek na Jedlovou, pořídit zasněžovací techniku, vybudovat lyžařské servisy, nové sociální zařízení, rozšířit dopravní infrastrukturu a mnoho jiného,“ řekl Dan Svrček ze společnosti Snowhill Praha. Doplnil, že jenom do projektu už společnost investovala okolo dvou milionů korun.
„Je to škoda, protože výstavba komplexního lyžařského areálu měla velkou podporu vedení obce,“ dodal Svrček.
Podle místostarosty obce Pavla Zosera už je nyní zcela jasné, že areál nevznikne. „Majitel určité části pozemků se proti rozhodnutí stavebního úřadu odvolal a stavební povolení na výstavbu areálu bylo proto zrušeno,“ řekl Zoser.
Trasa vleku totiž vede přes jeho soukromé pozemky. Majitel pozemků Mirko Bernas uvedl, že s ním z pražské společnosti nikdo nejednal a stavební úřad vydal povolení bez jeho svolení.
„Společnost Snowhill je zvláštní skupina lidí, kteří používají zvláštní praktiky, se kterými já nemohu souhlasit. Také vím, že společnost Snowhill má mnoho pohledávek, které stále nezaplatila,“ vysvětlil Bernas. K tomu se Dan Svrček odmítl vyjádřit. „Nevím, o čem mluví, a proto se ani nemohu vyjadřovat,“ řekl jen.
Doplnil ještě, že mu na projektu velmi záleželelo a majiteli pozemků společnost učinila několik návrhů. Společnost Snowhill dohodou ukončila smlouvu o nájmu s Tělovýchovnou jednotou Slovan Varnsdorf v lyžařském areálu v Jiřetíně pod Jedlovou letos v létě. Provoz zimního střediska bude přes letošní sezonu zajišťovat TJ Slovan Varnsdorf, která se s majitelem určité části pozemků Mirkem Bernasem na pronájmu už dohodla. „Za využívání svých pozemků požadoval pouze čtyři pernamentky na sezonu.
Příští týden se musíme dohodnout ještě o pronájmu pozemků s obcí. Ty má totiž podle platné smlouvy v pronájmu stále společnost Snowhill,“ řekl člen správní rady TJ Slovan Varnsdorf Zbyněk Šimák. I přes to mohou lyžaři očekávat určitá vylepšení v zimním středisku. „Na letošní sezónu už připravujeme turniketový prodej vstupenek. „Ještě letos bychom rádi zakoupili mikrobus, kterým by se lyžaři dopravovali do zimního střediska,“ představil novinky Zbyněk Šimák.